czwartek, 1 kwietnia 2021 10:10

Co budują na tarnowskim osiedlu Westerplatte? “Ma służyć mieszkańcom”

Autor Aleksandra Tokarz
Co budują na tarnowskim osiedlu Westerplatte? “Ma służyć mieszkańcom”

Otoczony zielenią, tarasami zewnętrznymi i drewnianymi pergolami, a w środku nowoczesny i dostosowany do potrzeb każdego mieszkańca. Parterowy budynek stanie na jednym z największych osiedli w mieście. Aktualnie osiągnięto stan surowy, ale pracy jest jeszcze dużo.

- Na osiedlu Westerplatte powstaje nowy dom kultury, który ma służyć mieszkańcom Tarnowa, tym młodszym i tym starszym - informuje tarnowski samorząd.

Placówka to łącznie aż 600 m kw. powierzchni, w tym ponad 500 m kw. powierzchni użytkowej. To m.in. biblioteka wraz z czytelnią, salka taneczno – sportowa, sala wielofunkcyjna (kinowa), która może pomieścić 120 osób, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, toalety, pomieszczenia administracyjne oraz techniczne.

- Obiekt ma zostać przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a jego centralnym miejscem będzie hol otwarty na zieleń i tarasy zewnętrzne, stanowiąc tym samym przestrzeń wspólną dla wszystkich użytkowników. W korytarzu będzie również kawiarnia oraz przestrzeń wystawiennicza. Użytkownikiem nowego obiektu będzie Tarnowskie Centrum Kultury - informuje Urząd Miasta.

Prace przy budowie nowoczesnego obiektu potrwają prawdopodobnie do końca maja 2022 roku. Wartość inwestycji to 3,5 miliona złotych.

Kursy pociągów na trasie Tarnów - Muszyna zostaną wstrzymane. Od kiedy?
W kwietniu rozpocznie się remont trasy kolejowej pomiędzy Tarnowem a Muszyną. Zmodernizowanych zostanie siedem mostów, trzy przejazdy oraz tory. PKP PLK zapowiada wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje