poniedziałek, 19 lipca 2021 09:42

Dramatyczny wypadek w Paszynie. Poszkodowany wypadł z samochodu. Interweniowało LPR

Autor Aleksandra Tokarz
Dramatyczny wypadek w Paszynie. Poszkodowany wypadł z samochodu. Interweniowało LPR

Do poważnego wypadku doszło w minioną sobotę, 17 lipca, w Paszynie w gminie Chełmiec. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe, którymi łącznie podróżowało 6 osób. – Jedna z osób prawdopodobnie wypadła z pojazdu i znajdowała się na pasie zieleni za barierą energochłonną – relacjonują sądeccy strażacy.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:30. Na DK28 w Paszynie zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Cieniawa i OSP Paszyn.

- Pojazdy znajdowały się na obydwu pasach jezdni. Audi A4 Combi stało przodem na pasie jezdni w kierunku Grybowa, Audi A4 wraz z VW Golf ustawione były przodem w kierunku Nowego Sącza na przeciwległym pasie, przy czym pojazd Audi znajdował się oparty na barierze energochłonnej – relacjonują strażacy.

Na miejscu zdarzenia niemal natychmiast pojawiły się karetki pogotowia oraz policja.

Samochodami podróżowało łącznie 6 osób. - Trzy osoby podróżujące Audi A4, Audi A4 Combi opuściły pojazd o własnych siłach i nie wymagały pomocy medycznej. Z pojazdu VW Golf jedna osoba wydostała się o własnych siłach i była pod opieką ratownika Pogotowia Ratunkowego. Druga osoba znajdowała się w samochodzie i również był pod opieką kolejnego ratownika medyczna. Trzecia osoba podróżująca prawdopodobnie wypadła z pojazdu i znajdowała się na pasie zieleni za barierą energochłonną i była pod opieką ratowników medycznego – dodają strażacy z PSP w Nowym Sączu.

Niezbędna okazała się jednak interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trzy osoby trafiły do szpitali.

Droga była całkowicie zablokowana. Działania strażaków trwały cztery i pół godziny. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje