niedziela, 25 kwietnia 2021 14:00

[Foto] "Na tę chwilę czekaliśmy od bardzo wielu miesięcy" Marcelek wyszedł ze szpitala

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] "Na tę chwilę czekaliśmy od bardzo wielu miesięcy" Marcelek wyszedł ze szpitala

Plan, który zakładali lekarze przed operacją został zrealizowany w 100 procentach.

Rodzice Marcelka Kubali z Jadownik poinformowali za pośrednictwem fapege'a, że ich synek opuścił już szpital. 22 dni po przeszczepie wątroby rodzice napisali:

– Plan, który zakładali lekarze przed operacją został zrealizowany w 100 procentach i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!  Wyniki badań są bardzo dobre.

Przez najbliższe dni Marcelek będzie mieszkał  wraz z rodzicami w domu Ronalda McDonalda.

– Szpital Lurie zapewnił nam tutaj pobyt na specjalnym piętrze dla dawców, gdzie Tata mieszka od wyjścia ze szpitala. Lekarze chcą by przez te pierwsze dni Marcelek był jak najbliżej szpitala, by mogli mieć go pod obserwacją i w razie konieczności szybko interweniować

– informują rodzice.

Najbliższe badania kontrolne Marcelka są zaplanowane już na poniedziałek.

Poniżej pełna treść wpisu:

Kochani
W końcu nadszedł upragniony i wyczekiwany przez nas moment
Na tę chwilę czekaliśmy od bardzu wielu miesięcy. Po 22 dniach od przeszczepu wątroby Marcelek opuścił szpital
Szczęście jakie w tym momencie odczuwamy jest nie do opisania
Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym, jak szybko Marcelek doszedł do siebie po tak ciężkiej operacji. To pokazuje jak silny i pełen woli walki jest ten Mały Wielki Człowiek- Wojownik.
Jesteśmy z niego bardzo dumni i czujemy ogromną wdzięczność!
Plan, który zakładali lekarze przed operacją został zrealizowany w 100 procentach i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!  Wyniki badań są bardzo dobre
Przez około dwa tygodnie będziemy mieszkali w domu Rolanda MacDonalda. Szpital Lurie zapewnił nam tutaj pobyt na specjalnym piętrze dla dawców, gdzie Tata mieszka od wyjścia ze szpitala. Lekarze chcą by przez te pierwsze dni Marcelek był jak najbliżej szpitala, by mogli mieć go pod obserwacją i w razie konieczności szybko interweniować. Już w poniedziałek Marcelek ma zaplanowane badania kontrolne, podobnie w środę i czwartek. Dodatkowo codziennie lekarze będą do nas dzwonili i pytali o stan zdrowia Marcelka, ile zjada posiłków i jak się czuję. Mamy też już zaplanowane konsultacje i badania okulistyczne i neurologiczne. W czerwcu zaplanowano również konsultacje ze specjalistą od epilepsji. Przed samym wyjściem udało nam się też zrobić pamiątkowe zdjęcie z lekarzami prowadzącymi Marcelka, którzy wchodzą w skład zespołu transplantacyjnego. Jeszcze przez wiele miesięcy będziemy się z nimi spotykać. Wiemy, że Marcelek jest pod bardzo dobrą opieką, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i spokojni.

Czytaj również:

Wiemy, jak po operacji czuje się mały Marcelek z Jadownik! Są dobre wiadomości!
Dobrymi wiadomościami na temat stanu zdrowia dwuletniego Marcelka, który w środę przeszedł operację przeszczepu wątroby, podzieli się jego rodzice, którzy zamieścili wpis w mediach społecznościowych. Rodzice Marcelka Kubali, o którego operację walczył cały region, poinformowali na facebookowym fanp…
Jadowniki: Sołtys przekazał swoją prowizję na rzecz chorego Marcelka. Ile wypłynęło na konto chłopca?
O przekazaniu pieniędzy na rzecz chorego Marcelka Kubali sołtys Jadownik Jarosław Sorys poinformował wczoraj za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

Inf.: Facebook

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje