poniedziałek, 10 grudzień 2018 12:39

Brzesko: mali strażacy pomagają schronisku dla zwierząt

Napisał

Dziecięca Drużyna Pożarnicza działająca przy jednostce OSP w Jadownikach odwiedziła schronisko dla zwierząt w Borku. Mali strażacy z opiekunami zawieźli czworonogom karmę, poduszki i materace, których zbiórkę prowadzili przez kilka tygodni.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 11:46

Brzesko: Mercedes dla MOK

Napisał

Firma Zasada Trans Spedition nieodpłatnie przekazała busa marki Mercedes Vito Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy burmistrza Tomasza Latochy z przedstawicielami biznesu działającymi na terenie gminy Brzesko.

niedziela, 09 grudzień 2018 09:52

Matka z córką okradały sklepy w Brzesku

Napisała

Policjanci z Brzeska zatrzymali i przedstawili zarzuty kradzieży 47-letniej kobiecie i jej 27-letniej córce. Rodzinny duet pochodzący z Krakowa pojawił się na terenie Brzeska dwa tygodnie temu i w jednym ze sklepów z odzieżą skradł towar na kwotę około 1 400 złotych. Podczas kolejnej „wizyty” w sklepie ich plany skutecznie pokrzyżowała obsługa i policjanci.

piątek, 07 grudzień 2018 13:00

Brzesko: remont ratusza zakończony

Napisał

Zakończyły się prace związane z modernizacją dachu zabytkowego ratusza. Całkowity koszt remontu to około 350 tysięcy złotych. Brzeski samorząd przeznaczył na ten cel blisko 283 tysiące złotych, dofinansowanie w wysokości 72 tysięcy złotych Miejski Ośrodek Kultury otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków 2018.

Radość i uśmiech gościły na twarzach wychowanków Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP, których wczoraj, 5 grudnia odwiedził specjalny gość. Do placówki w asyście policjantów przybył święty Mikołaj, który dla wszystkich podopiecznych przygotował wspaniałe prezenty.

czwartek, 06 grudzień 2018 14:56

Trzy duże inwestycje, wkrótce finał prac

Napisał

W szpitalu powiatowym w Brzesku trwa wielki remont. Prace budowlane są prowadzone na bloku operacyjnym, w centralnej sterylizatorni, a także w pomieszczeniach, gdzie zaplanowano Dzienny Dom Opieki Medycznej.

czwartek, 06 grudzień 2018 14:52

Prezent od WOSP – tym razem aparat do USG

Napisał

Nowoczesny aparat do USG trafił na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Brzesku. Jest to prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wykonać bardzo dokładne badanie – mówi lek. med. Anna Garbień, lekarz pediatra, ultrasonografista z certyfikatem PTU.

czwartek, 06 grudzień 2018 14:50

Odnowiona rejestracja na parterze budynku szpitala

Napisał

Aby  zarejestrować się do specjalisty, nie trzeba już błądzić po brzeskim szpitalu.  Wszystkie wizyty można umówić w rejestracji na parterze budynku.

W piątek, 23 listopada 2018r. w Teatrze Variete w Krakowie odbył się uroczysty finał plebiscytu „Policjant Roku 2018”. Po 3-tygodniowym okresie zgłaszania przez mieszkańców Małopolski kandydatów do plebiscytu „Policjant Roku 2018” nadszedł czas wybrania najlepszego z nich. Komisja plebiscytowa biorąc pod uwagę działalność kandydata oraz kierując się swoją subiektywną opinią wybrała 5 laureatów. Policjantem Roku 2018 został funkcjonariusz brzeskiej komendy asp.szt. Artur Wnęk. Wśród wyróżnionych znalazł się także dzielnicowy z brzeskiej jednostki asp. Marcin Adamczyk.

Strona 1 z 61
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA