piątek, 5 lipca 2019 11:24

Gumniska: Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Kto wygra Złotą Nagrodę?

Autor Marzena Gitler
Gumniska: Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Kto wygra Złotą Nagrodę?

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi i Rady Sołeckie Gumnisk i Braciejowej zapraszają w dniu 14 lipca do Gumnisk na XIII Festyn Kulturalno-Rekreacyjny „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00  W tym roku w organizację tego przedsięwzięcia włączyło się również Starostwo Powiatowe w Dębicy.

W ramach zawodów w płukaniu złota rywalizować będą reprezentacje Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gminy Dębica. Złotym sponsorem tradycyjnie jest firma Górecki – biżuteria z klasą. Podobnie jak w roku ubiegłym przedstawiciele starostw walczyć będą o „Złotą Buławę” - nagrodę przechodnią, będącą obecnie w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Dębicy. Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwać będzie jak co roku Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do zabawy w stylu średniowiecznym. Dla uczestników przygotowano pokazy łucznictwa, turniej rycerski, teatr ognia i wiele innych atrakcji.

Oprócz zawodów w Płukaniu Złota zaplanowano również konkurencje zręcznościowo-sportowe, w których do wygrania będą kosmetyki „Latoszyn Zdrój” oraz „Złota Nagroda”, ufundowana przez głównego sponsora Mistrzostw – firmę Górecki – biżuteria z klasą.

Wieczorem zagra zespół Joker&Sequence. Po koncercie zapraszamy do zabawy tanecznej z zespołem Snikers.

Podczas trwania imprezy na stoisku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości będzie można przekazać datek na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Dębica. Stowarzyszenie Active Team z Kozłowa wraz z Firmą Bama Logistics przeprowadzą licytację z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Patrycji Stręk z Paszczyny.

(O Patrycji przeczytasz w artykule:

Powiat dębicki: Gorąca cegła dla Partycji – kogo nominujesz?)

inf. i foto: CKiBGD

Dębica - najnowsze informacje