wtorek, 25 czerwca 2024 08:37

Jeden dzień – wiedza na całe życie. Zapraszamy na rodzinne pikniki Compensy!

Autor Artykuł sponsorowany
Jeden dzień – wiedza na całe życie. Zapraszamy na rodzinne pikniki Compensy!

W niedzielę 30 czerwca, w Parku Miejskim w Miechowie, odbędzie się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. W programie wydarzenia jest nauka bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pierwszej pomocy, badania profilaktyczne, a także zabawy i quizy z nagrodami. Organizator zadba również o najmłodszych, na których czekać będą animatorzy i gry edukacyjne. Piknik jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada i zostanie zorganizowany dzięki uczniom Szkoły Podstawowej w Maciejowicach, w ramach wygranej w konkursie dla szkół podstawowych Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa.

Do udziału w konkursie edukacyjnym Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa zostali zaproszeni uczniowie klas V – VIII ze szkół podstawowych z całej Polski, a 10 zwycięskich szkół, w ramach nagrody głównej, sprowadzi bezpieczeństwo do swojego miasta. Piknik w Miechowie jest organizowany dzięki wielkiemu zaangażowaniu Szkoły Podstawowej w Maciejowicach. Jej uczniowie przygotowali inspirujące lekcje dla młodszych kolegów, a także nagrali film, w którym edukowali w temacie bezpieczeństwa na drogach.

Konkurs Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa ma na celu poszerzanie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy. Zadaniem uczniów było stworzenie szkolnej drużyny Młodych Bohaterów Bezpieczeństwa i opracowanie ciekawej formy nauczania koleżanek i kolegów młodszych klas w tych tematach. W konkursie wyłoniono 10 zwycięskich drużyn, a główną nagrodą jest organizacja pikniku „Strefa Bezpieczeństwa Compensy” w miejscowości wygranej szkoły.

Sprawdź się!

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy zaplanowano wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzający spróbują swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzą, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczą dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Uczestnicy będą także mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych dla kierowców, czyli wzroku, ciśnienia oraz saturacji tlenu we krwi.

Pierwsi do pomocy

Wykwalifikowani ratownicy w praktyce będą uczyć pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED dla mieszkańców Miechowa

W ramach akcji, Compensa przekaże na ręce władz miasta defibrylator AED. Zapewnienie dostępu do urządzenia i edukacja w zakresie jego użytkowania ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Kampania społeczna Bezpieczna Autostrada

Pikniki realizowane są w ramach kampanii prowadzonej przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach kampanii, Compensa zorganizowała dotychczas 80 imprez edukacyjnych w całej Polsce. Organizatorzy wierzą, że uczestnikami ruchu na autostradach są nie tylko osoby mieszkające w ich pobliżu. Nawet, jeśli korzystamy z nich sporadycznie, każdy kierowca powinien wiedzieć, jak to robić. Za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy wszyscy – zarówno kierowcy, jak i pasażerowie.

Od sześciu lat realizujemy wspólnie z Compensą akcję Bezpieczna Autostrada. Ta kampania ma na celu edukować i przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo to wiedza na całe życie. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie – mówi Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy! Wstęp bezpłatny.

Piknik Rodzinny: Strefa Bezpieczeństwa Compensy

Park Miejski w Miechowie

Niedziela, 30 czerwca

Godziny 10:00-17:00

Lista zwycięskich szkół wraz z pracami konkursowymi jest dostępna na www.bezpiecznaautostrada.pl/lista-zwyciezcow

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka