sobota, 30 maja 2020 09:56

Kalwaria Zebrzydowska: Kustosz zaprasza do skorzystania z sakramentu pokuty i Eucharystii

Autor Mirosław Haładyj
Kalwaria Zebrzydowska: Kustosz zaprasza do skorzystania z sakramentu pokuty i Eucharystii

Prosiliśmy boga o opiekę i ocalenie, chciejmy mu także podziękować. Przybądźcie na kalwarię – kustosz sanktuarium zachęca do modlitwy u Matki Bożej Kalwaryjskiej i korzystania z sakramentu pokuty i Eucharystii.

Na stronie internetowej Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej ukazało się zaproszenie jego kustosza, o. Konrada Cholewy, który zachęca wiernych do przystąpienia do sakramentu pokuty, tak, aby w okresie wielkanocnym uczestniczyć we mszy świętej i przyjąć Komunię.

Poniżej zamieszczamy pełną treść zaproszenia:

Siostry i Bracia, Pielgrzymi Kalwaryjscy i Przyjaciele!
Jak już pewnie wiecie, od soboty 30 maja zostaje zniesiony limit ograniczający liczbę wiernych w kościołach. Dzisiaj także, Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, wydał dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych (dyspensa aktualna jest dla osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem).
Kiedy rozpoczynał się w marcu trudny dla nas wszystkich czas związany z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, a w związku z tym także utrudniony dostęp do sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii i sakramentu pokuty, wyrażaliśmy nadzieję, że ten czas szybko minie i w ufności kierowaliśmy nasze modlitwy do Dobrego Boga o ustanie epidemii.
Dziś, z radością w sercu, pragnę Was wszystkich zaprosić na nowo do domu naszej Kalwaryjskiej Matki i na dróżki. Wielu nie skorzystało przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego z sakramentu pokuty i nie przyjęło Komunii Świętej Wielkanocnej. Teraz jest to możliwe już dla każdego. Czas Komunii Świętej Wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku do dnia 7 czerwca. Teraz niech nikogo nie zabraknie. Prosiliśmy Boga o opiekę i ocalenie, chciejmy Mu także podziękować. Przybądźcie na Kalwarię! Czekają na Was ojcowie i bracia Bernardyni i czeka na Was, przede wszystkim Pan Jezus i Matka Najświętsza w Jej kalwaryjskim wizerunku.
Nadal bądźmy czujni i ostrożni. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, przestrzegając zasad bezpieczeństwa zalecanych przez władze państwowe.
W oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego pragnę Was wszystkich pozdrowić i zapewnić o modlitewnej pamięci.
o. Konrad Cholewa
kustosz sanktuarium
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: o. Tarsycjusz Bukowski OFM, Biuro Prasowe Sanktuarium

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje