poniedziałek, 30 sierpnia 2021 08:17

Komunikacja zastępcza na trasie Tarnów – Krynica. W Żegiestowie ziemia osunęła się na tory

Autor Aleksandra Tokarz
Komunikacja zastępcza na trasie Tarnów – Krynica. W Żegiestowie ziemia osunęła się na tory

Nocne ulewy dają się we znaki w niemal wszystkich regionach w Małopolsce. Najpoważniejsza sytuacja bez wątpienia utrzymuje się w powiecie tarnowskim i nowosądeckim. Do dotychczasowych trudności, dochodzą kolejne. Mowa o komunikacji zastępczej, którą wprowadzono na trasie pomiędzy Tarnowem a Krynicą – Zdrój. W Żegiestowie na tory kolejowe osunęła się ziemia.

To była ciężka noc, szczególnie dla strażaków, którzy raz za razem wyjeżdżali usuwać skutki opadów deszczu. Niestety, prognozy nie są optymistyczne i w regionie wciąż ma padać.

Tymczasem docierają kolejne informacje o utrudnieniach. Nieprzejezdna jest droga krajowa nr 75 w miejscowości Witowice Dolne. Jezdnia została w tym miejscu całkowicie zalana. Droga do i z Krakowa będzie więc mocno utrudniona. Więcej na ten temat TUTAJ.

Kolejne trudności napotkają pasażerowie pociągów. Na linię kolejową Żegiestów – Andrzejówka osunęła się ziemia. Alarm o tym zdarzeniu dotarł do strażaków po godzinie 4 rano. Ruch kolejowy w tym miejscu został wstrzymany. Wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Na odcinku Żegiestów – Krynica zastępcza komunikacja autobusowa wprowadzona została za pociąg dalekobieżny Intercity. Autobusy zawiozą pasażerów pociągów Polregio na odcinku od Żegiestowa do Muszyny, natomiast na odcinku od Muszyny do Tarnowa autobusy zastąpią pociągi Kolei Małopolskich.

- Informacje o zmianach są wprowadzane do rozkładu jazdy oraz na bieżąco przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Służby techniczne oceniają sytuację i określą termin przywrócenia ruchu. Teren jest zabezpieczony – poinformowała w rozmowie z PAP, cytowana przez Radio Kraków Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do późnych godzin popołudniowych.

fot. OSP Żegiestów

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje