sobota, 8 sierpnia 2020 10:04

Koronawirus w Kalwarii Pacławskiej. Zakażeni organizatorzy FSM

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Kalwarii Pacławskiej. Zakażeni organizatorzy FSM

Na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych, które zakończyło się 1 sierpnia były osoby zakażone koronawirusem. Wszyscy zostali objęci kwarantanną.

33 FSM z powody epidemii odbywało się w tym roku online. Na miejscu była jednak grupa organizatorów. I to wśród jej członków, jak się okazało już po zakończeniu wydarzenia były osoby zakażone.  

Komunikat o stuacji ukazął się na stronie FSM i na Facebooku.

"1 sierpnia zakończyło się 33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w wersji on-line. Po powrocie do swoich domów grupy organizacyjnej, stwierdzono wśród jej członków przypadki zakażenia koronawirusem. O sytuacji został poinformowany sanepid, który nałożył kwarantannę na wszystkich, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi. Prosimy Was o wsparcie i modlitwę."

1 sierpnia zakończyło się 33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w wersji on-line. Po powrocie do swoich domów grupy...

Posted by Franciszkańskie Spotkanie Młodych on Thursday, August 6, 2020

Jak informuje rzecznik prasowa FSM Marta Górka kwarantanną zostało objętych 91 osób. - Pełną listę przkazaliśmy do Sanepidu - poinformowała.

Rzecznik podkreśliła, że spotkanie odbywało sie online, a na miejscu byli tylko organizatorzy spotkania. To 91 osób świeckich i 5 franciszkanów, którzy dojechali na spotkanie. Kwarantanną dotyczy osób z całej Polski - głównie z województwa małopolskiego i Krakowa, Podkarpacia, województwa opolskiego i 4 osób z Mazowsza.

foto: Wikipedia

Polska

Polska - najnowsze informacje