piątek, 10 czerwca 2022 11:12

Koszmar w Słomnikach. Dusiła kołdrą staruszkę, gdy w pobliżu nie było nikogo

Autor Tomasz Stępień
Koszmar w Słomnikach. Dusiła kołdrą staruszkę, gdy w pobliżu nie było nikogo

Naciągała kołdrę na głowę staruszki i przytrzymywała ją rękami, a 93-latka nie była na tyle komunikatywna by poskarżyć się rodzinie. Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach ujawnili koszmar, który rozgrywał się w jednym z domów powiatu krakowskiego.

6 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o tym, że 68-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego usiłowała udusić zamieszkałą z nią 93-latkę. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i udali się do domu, w którym mieszkały kobiety ze swymi rodzinami.

– 68-latka podduszała kołdrą schorowaną, niekomunikatywną, przykutą do łóżka 93-latkę, kiedy w domu nie było pozostałych domowników. Sprawczyni naciągała kołdrę na głowę staruszki i przytrzymywała ją rękami, uniemożliwiając jej oddychanie – relacjonuje podkom. Justyna Fil, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Na szczęście nie udało jej się skutecznie skrzywdzić ofiary – dodaje. Jak informują policjanci, 93-latka nie była na tyle komunikatywna by poskarżyć się rodzinie, jednak sprawa wyszła na jaw dzięki okolicznościom, których na tym etapie postępowania śledczy nie chcą zdradzać. Zebrany przez nich materiał dowodowy potwierdził wcześniejsze doniesienie.

68-latka została zatrzymana. Po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla zatrzymanych została przez policjantów doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Miechowie. Tam usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa poprzez wielokrotne duszenie leżącej na łóżku i nieporadnej ze względu na wiek i stan zdrowia 93-latki poprzez naciąganie kołdry na głowę i jej naciskanie oburącz i przytrzymywanie rękami w celu uniemożliwienia pokrzywdzonej oddychania.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Miechowie zastosował 8 czerwca br., wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

fot: GoogleStreetView

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje