wtorek, 31 sierpnia 2021 09:39

Kraków będzie szczepił uczniów w szkołach

Autor Marzena Gitler
Kraków będzie szczepił uczniów w szkołach

Władze Krakowa podjęły decyzję o utworzeniu Mobilnych Zespołów Szczepiących, które przeprowadzą szczepienia na terenie szkół dla uczniów od 12 roku życia. Szczepione będą wyłącznie dzieci z pisemną zgodą rodziców.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na terenie szkół albo w punktach szczepień, dyrektorzy szkół powinni zorganizować akcję szczepień przeciw COVID-19 wśród uczniów powyżej 12. roku życia. Akcja szczepień, zgodnie z wytycznymi, powinna być poprzedzona tygodniem informacyjnym, a same szczepienia powinny rozpocząć się pomiędzy 13 a 19 września. Opisana przez ministerstwo procedura nie przewiduje udziału w tej akcji organów prowadzących szkoły.

Akcja zostanie przeprowadzona we współpracy z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych w Krakowie, które na terenie miasta prowadzi dwa powszechne punkty szczepień.

Chociaż w ostatnim miesiącu wzrosła liczba zaszczepionych dzieci i młodzieży w wieku 12–19 lat – aktualnie ok. 50 proc. – to nadal jest to najsłabiej zaszczepiona grupa mieszkańców Krakowa. W pozostałych grupach wiekowych liczba ta przekracza już 70 proc.

inf. i fot. krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje