czwartek, 5 listopada 2020 16:11

Kraków. O. Leon Knabit napisał o swoim stanie zdrowia. Kiedy wyjdzie ze szpitala?

Autor Marzena Gitler
Kraków. O. Leon Knabit napisał o swoim stanie zdrowia. Kiedy wyjdzie ze szpitala?

Dobre informacje przekazał dzisiaj na swojej stronie o. Leon Knabit, który od kilku dni zmaga się z koronawirusem. W jakim jest stanie?

O tym, że sędziwy benedyktyn jest zakażono okazało się 30 października. O. Knabit trafił do krakowskiego szpitala, a tyniecka współnota rozpoczęła kwarantannę.

Kraków. O. Leon Knabit zakażony koronawirusem. Jak się czuje?
O zakażeniu 91-letni benedyktyn z Tyńca poinformował na swojej stronie na Facebooku. Jest w szpitalu. Wspólnota mnichów wydała w tej sprawie komunikat. “Drodzy, Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeroms…

Wiele osób modliło się o powrór do zdrowia 90-letniego byłego przeora opactwa w Tyńcu, znanego pisarza i cenionego duszpasterza.  Dziś zakonnik przekazał dobre wieści.

"Starania lekarzy, troska całej Służby Zdrowia i pomoc modlitwy, od Szwecji aż po grób Św. Jana Pawła II w Rzymie przynoszą pomyślne skutki. Mówi się już o możliwości powrotu do klasztoru, chociaż termin jeszcze nie jest pewny - napisał na Facebooku. - A dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że nasze albo-albo nie jest tylko kolejnym chwytem duszpasterskim. Jezus mówi wyraźnie: "nie możecie dwom panom służyć". Papież Franciszek przypomina: "albo z Jezusem, albo z szatanem". Można nie wziąć słów Jezusa na serio, ale wtedy nie dziwmy się, że szatan hasa bezkarnie. Jeżeli sprawiedliwy Hiob był pozbawiony wszelkiego dobra, nawet zdrowia, to niesprawiedliwość w Kościele może się liczyć z tym że zawalą się struktury zewnętrzne, poniszczone będą świątynie i całkowicie przekreślone wartości. A więc nawracajmy się, pełni nadziei że Matka Najświętsza w tym czasie trudnej łaski wyprowadzi nas z kryzysu. Zdrowiejący brat Leon"

Starania lekarzy, troska całej Służby Zdrowia i pomoc modlitwy, od Szwecji aż po grób Św. Jana Pawła II w Rzymie...

Opublikowany przez O. Leona Knabita OSB Czwartek, 5 listopada 2020

foto: Fb. O. L. Knabit

zobacz też:

Koronawirus w Krakowie. Rośnie liczba zgonów. Ile trzeba czekać na pochówek? [AKTUALIZACJA 5.11]
Dziś Kraków przekroczył barierę 10 tys. zakażeń koronawirusem od poczatku epidemii. Dokładnie jest ich już 10 364. Z tej liczby 38,5% to przypadki aktywne. Jest ich obecnie już prawie 4 tysiące. Tymczasem wcałym województwie są obecnie tylko 4 wolne respiratory!
Pomagały w walce z wirusem w DPS-ie a teraz same potrzebują pomocy. Dominikanki zarażone
Adam Korta Starosta Bocheński przekazał dary siostrom Dominikankom z Białej Niżnej. Niestety, część sióstr z klasztoru w Białej Niżnej jest zakażonych koronawirusem. Z informacji jakie uzyskało starostwo wiadomo, iż wszystkie działania jakie podejmują mają na celu chronienie najstarszych mieszkanek…
Co z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem? Seniorzy spędzą je sami? Jest komentarz premiera
Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski odpowiadali w środę wieczorem na pytania internautów. W ramach zorganizowanego na Facebooku Q&A internauci poruszyli temat Bożego Narodzenia i Sylwestra. Na pytanie facebookowiczki o to, czy rząd chce odebrać ludziom kolejne święta, premier odpowiedział: > Os…
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje