poniedziałek, 29 czerwca 2020 12:44

Kraków. Obrzucił Ukraińca stekiem wyzwisk. Teraz może mieć poważne kłopoty

Autor Marzena Gitler
Kraków. Obrzucił Ukraińca stekiem wyzwisk. Teraz może mieć poważne kłopoty

Pracownik Biedronki zwrócił uwagę klientowi, że nie ma maseczki. Nie spodziewał się takiej reakcji. Wszystko nagrał świadek zdarzenia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło tydzień temu w Krakowie. Klient Biedronki przy ul. Okulickiego poniżył pracownika sklepu, który zwrócił mu uwagę z powodu braku maseczki. Ponieważ powodem ataku była narodowość pracownika Biedronki, sprawę nagłosił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistwoskich i Ksenofobicznych, który prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

CZY ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? "Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi!" - krzyczał mężczyzna do pracownika sklepu, który poprosił go o założenie maseczki na twarz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami.Zdarzenie miało miejsce dzisiaj o 18:25 w sklepie Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 kk.Jeżeli rozpoznajesz agresywnego mężczyznę daj znać: omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniamy anonimowość. Dzisiaj namierzyliśmy już napastnika z gdańskiego autobusu, jego dane przekazaliśmy policji. Jesteśmy skuteczni, wielu agresywnych ksenofobów przekonało się o tym - czytamy na stronie organizacji na Facebooku .

CZY ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? "Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi!" - krzyczał mężczyzna do pracownika sklepu, który poprosił go o założenie maseczki na twarz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj o 18:25 w sklepie Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 kk. Jeżeli rozpoznajesz agresywnego mężczyznę daj znać: omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniamy anonimowość. Dzisiaj namierzyliśmy już napastnika z gdańskiego autobusu, jego dane przekazaliśmy policji. Jesteśmy skuteczni, wielu agresywnych ksenofobów przekonało się o tym. ________ Wspieraj nasze działania: zrzutka.pl/omzrik

Posted by Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych on Saturday, June 27, 2020
Kraków

Kraków - najnowsze informacje