poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:08

Kraków. Przesłuchanie w sprawie kard. Stanisława Dziwisza

Autor Marzena Gitler
Kraków. Przesłuchanie w sprawie kard. Stanisława Dziwisza

Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie odbędzie pierwsze przesłuchanie w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez kard. Stanisława Dziwisza.

Prokuratura wezwała do stawienia się w charakterze świadka europosła Łukasza Kohuta, który złozył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego biskupa ordynariusza Archidiecezji Krakowskiej.

Zawiadomienie złożył Łukasz Kohut po emisji filmu Sekielskich. Chodzi o zatajenie informacji o pedofilii księdza, który był jego podwładnym. Europoseł złożył zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa wyczerpującego znamiona czynu zabronionego określonego w art. 239 § 1 i art. 240 § 1 kodeksu karnego przez kardynała Stanisława Dziwisza. Podstawą były fakty przedstawione w wyemitowanym przez TVN24 dokumentu pt. „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, w którym przedstawiono kilka przypadków tuszowania przez kardynała Stanisława Dziwisza przestępstw pedofili w kościele.

"Dzieje się! Dostałem wezwanie, w charakterze osoby zawiadamiającej - świadka, w sprawie arcybiskupa Dziwisza. Presja ma sens! Już w najbliższy poniedziałek stawiam się w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie. Będę relacjonował.#świeckiepaństwo - nie ma świętych krów!" - poinformował o przesłuchaniu na Facebooku.

Dzieje się! Dostałem wezwanie, w charakterze osoby zawiadamiającej - świadka, w sprawie arcybiskupa Dziwisza. Presja ma...

Opublikowany przez Łukasza Kohuta Czwartek, 17 grudnia 2020
Kraków

Kraków - najnowsze informacje