poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:59

Kraków: Szkolenia dla Krakowian z GUP. Startuje „Sobota dla krakowskich przedsiębiorców”!

Autor Joanna Obajtek
Kraków: Szkolenia dla Krakowian z GUP. Startuje „Sobota dla krakowskich przedsiębiorców”!

Już w tą sobotę startuje cykl webinariów „Sobota dla krakowskich przedsiębiorców”. To okazja, by skorzystać z bogatej oferty szkoleń i konsultacji.

„Sobota dla krakowskich przedsiębiorców” to cykl webinariów, których autorem jest  Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Dedykowany krakowskim przedsiębiorcom i bezrobotnym. Start o 10:00.

—Przygotowaliśmy bogatą i różnorodną ofertę dla krakowskich przedsiębiorców, a także osób bezrobotnych, planujących założyć działalność gospodarczą oraz chcących skorzystać ze szkoleń. Nasi pracownicy podczas 5 paneli w formie webinariów, będą udzielać porad oraz odpowiadać na pytania uczestników. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy nie możemy spotkać się osobiście, webinarium jest doskonałą sposobnością aby zapoznać się z ofertą GUP na 2022 rok – mówi Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Grodzki Urząd Pracy
Fot. grupkrakow.pl/ Grodzki Urząd Pracy

Tematyka spotkań została dobrana tak, aby Krakowianki i Krakowianie mogli pozyskać informacje na temat form wsparcia, które cieszą się największym zainteresowaniem i budzą najwięcej wątpliwości wnioskodawców.

— Podczas każdego dużego naboru na wnioski – czy to o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy o podnoszenie kwalifikacji pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego - rok rocznie pojawia się bardzo dużo pytań i wątpliwości ze strony wnioskodawców. Stąd pomysł na organizację webinariów już teraz. Dużą uwagę poświęcimy również pracodawcom planującym zatrudnienie cudzoziemców, ponieważ właśnie weszły w życie nowe przepisy regulujące te kwestie -wyjaśnia Marek Cebulak z Grodzkiego Urzędu Pracy.

Harmonogram webinariów:

  • Zmiany prawne w zatrudnianiu cudzoziemców, co powinieneś wiedzieć: 10:00 – 10:35
  • Stwórz nowe miejsce pracy z dofinansowaniem z Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie: 10:40– 11:25
  • Formy wsparcia zatrudnienia realizowane przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie: 11:30 – 12:15
  • Otwórz swój wymarzony biznes z dotacją na start: 12:20 – 13:05
  • Szkolenia dla siebie i pracowników – dotacja z Krajowego Funduszu Szkoleniowego: 13:10 – 14:30

W wydarzeniu będzie można wziąć udział za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams lub facebookowego profilu Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, gdzie będzie transmitowane.  Równocześnie w godzinach 10:00 – 15:00 pracownicy Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie będą prowadzić dyżur telefoniczny i odpowiadać na pojawiające się pytania.

  • dofinansowanie i doposażenie stanowiska pracy tel: 12 68 68 214
  • dotacja na otwarcie własnej działalności gospodarczej tel: 12 68 68 213
  • szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego tel: 12 68 68 235
  • formy wsparcia zatrudnienia realizowane przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie tel: 12 68 68 265 lub 12 68 68 284
  • zatrudnianie Cudzoziemców tel: 12 68 68 244
Kraków

Kraków - najnowsze informacje