środa, 5 października 2022 12:54

Krynica-Zdrój. Strażacy zapraszają na niedzielną akcję. Każdy będzie mógł oddać krew

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Krynica-Zdrój. Strażacy zapraszają na niedzielną akcję. Każdy będzie mógł oddać krew

W najbliższą niedzielę (9 października) w budynku PSP w Krynicy-Zdroju przy ulicy Piłsudskiego 56 odbędzie się akcja poboru krwi. Organizuje ją strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi ,,Ognista Kropla”.

Strażacy oraz strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi "ognista kropla" zapraszają na akcje poboru krwi. Odbędzie się ona 9 października (niedziela) w godz. od 8:00 do 13:00 w JRG Krynica Zdrój.

– Czekamy na wszystkich chętnych dobrej woli, którzy mogą podzielić się bezcennym lekiem, jakim jest krew. Ciągła dynamika i rozwój cywilizacyjny skłania nas do refleksji, że ludzkie życie jest nieprzewidywalne a każdy z Nas może być potencjalnym Biorcą, dlatego jeśli możesz pomóc - to masz okazję, stając się dawcą. Dzisiaj Ty pomagasz innym, w razie potrzeby Tobie pomogą tacy, jak Ty. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach, a jej jedynym źródłem są zdrowi ludzie. Dlatego też jeżeli: czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, jesteś po posiłku, masz dokument tożsamości (dowód osobisty lub inny ze zdjęciem) możesz oddać krew i uratować komuś życie. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne i niebolesne z uwagi na nowoczesny sprzęt i specjalnie wyprofilowane igły. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku w związku, z czym nie grozi Ci żadne zakażenie. Bez obaw organizm w ciągu zaledwie kilku godzin odbudowuje całą ilość oddanej KRWI

– przekonują strażacy i dodają:

– Dawca otrzymuje posiłek energetyczny o wartości 4500 kcal. (czekolady). Dodatkowo każdy oddający zostanie obdarowany upominkiem niespodzianką Serdecznie zapraszamy o włączenie się w tę zaszczytną ideę niesienia pomocy potrzebującym.

Inf.: PSP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje