sobota, 27 marca 2021 12:00

Tarnów myśli o przyszłości – ekologicznie. Radni przyjęli plan

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów myśli o przyszłości – ekologicznie. Radni przyjęli plan

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Tarnowa podjęto uchwałę, która ma wdrożyć i upowszechnić elektromobilność w Tarnowie. W mieście ma stanąć 58 stacji  do ładowania samochodów elektrycznych.

Wykonaniem stacji ładowania i ich obsługą zajmą się dwie firmy - Tauron i Grupa Azoty. Miasto nie zapłaci za budowę punktów do ładowania, a jedynie udostępni tereny, gdzie będzie można je postawić. Budowa stacji rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch lat.

- Impulsem do zmian była ustawa z 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Nałożyła ona na samorządy miast zamieszkałych przez ponad 50 tysięcy mieszkańców obowiązek budowania stacji ładowania, a do 1 stycznia 2025 roku we flocie pojazdów służbowych miasta musi być przynajmniej 30 proc. samochodów elektrycznych oraz 30 proc. pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem wykorzystywanych do zadań publicznych – informuje samorząd.

Tarnów. Trwa wielkanocny desant pisanek
Pandemia nie była w tym przypadku przeszkodą. Po raz piąty pisanki ozdobią Tarnów na czas Wielkanocy. Pierwszy raz kolorowe pisanki pojawią się w Parku Strzeleckim, w okolicy Biura Wystaw Artystycznych przy wejściu do Parku od ul. Słowackiego.

W Tarnowie na koniec 2020 roku zarejestrowanych było 33 pojazdy elektryczne.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje