wtorek, 5 marca 2024 15:32

Makabryczne odkrycie w sortowni śmieci. Znaleziono ciało dziecka

Autor Katarzyna Jamróz
Makabryczne odkrycie w sortowni śmieci. Znaleziono ciało dziecka

Do wstrząsającego odkrycia doszło w minionym tygodniu na terenie jednej z sortowni śmieci w Lublinie. Podczas segregowania odpadów znaleziono martwy płód dziecka. Trwają poszukiwania matki.

Do przerażającego odkrycia doszło w minioną środę (28 lutego) w jednej z sortowni śmieci na terenie Lublina (woj. lubelskie). Podczas segregacji odpadów pracownicy natknęli się na martwy płód dziecka. Na miejsce natychmiast wezwano policję. Sprawę bada prokuratura. – Zostały ujawnione zwłoki noworodka lub płodu, bo tego jeszcze nie wiemy – powiedziała w rozmowie z PAP Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Trwają poszukiwania matki

W sprawie tej jak na razie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci dziecka. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. Obecnie sprawdzane jest z jakiego rejonu przywieziono śmieci. Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w kierunku art. 149 Kodeksu karnego, czyli dzieciobójstwa – to wstępna kwalifikacja. Trwają poszukiwania matki.

Fot. Ilustracyjne

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka