wtorek, 23 sierpnia 2022 09:48

Małopolska Tour: Całe rodziny na rajdzie w Tarnowie. "Najmłodsza uczestniczka miała 9 miesięcy"

Autor Marzena Gitler
Małopolska Tour: Całe rodziny na rajdzie w Tarnowie. "Najmłodsza uczestniczka miała 9 miesięcy"

Dzieci, rodzice, a nawet babcie i dziadkowie na rowerach wzięli udział w rajdzie Małopolska Tour, który w niedzielę, 21 sierpnia zawitał do Tarnowa. - Tarnów jest miastem sportu, między innymi sportu kolarskiego i dlatego ta impreza miała tu tak wielkie powodzenie - mówi Bogumiła Porębska, wiceprezydent Tarnowa. Na trasy wyruszyło wspólnie blisko 1500 uczestników.

Impreza pod patronatem Małopolski to rowerowe święto dla całej rodziny: konkursy z nagrodami, pokazy dirt jumpingu i jazdy na rowerach historycznych w wykonaniu Freestyle Bicykl oraz wiele, wiele innych atrakcji. Najwięcej emocji pojawiło się podczas Kids Race, wyścigach dla dzieciaków, w których wzięły udział już 3-latki. O wydarzeniu mówią: Witold Kozłowski, marszałek Małopolski, Józef Gawron, wicemarszałek Małopolski i Bogumiła Porębska, wiceprezydent Tarnowa oraz uczestnicy rajdu w Tarnowie.

- Tarnów jest miastem sportu, między innymi sportu kolarskiego i dlatego ta impreza miała tu tak wielkie powodzenie - mówi Bogumiła Porębska, wiceprezydent Tarnowa. Na trasy wyruszyło wspólnie blisko 1500 uczestników. - Pakietów było ponad tysiąc, natomiast szacujemy, że było 1,5 tysiąca kolarzy, kolarek i wożących za sobą dzieciaki. Było nawet dużo więcej. Te 1,5 tys. jest chyba jeszcze nie doszacowane. Najmłodsza kolarka, jeżeli można powiedzieć tak o dziewczynce, która była ciągnięta w wózeczku za rowerem, miała 9 miesięcy - dodaje Bogumiła Porębska.

- Nie ma niczego fajniejszego jak wspólna zabawa rodziców z dziećmi. Przyznam szczerze, ja się też doskonale bawiłem - mówi marszałek Małopolski Witold Kozłowski, który był starterem w wyścigach najmłodszych uczestników imprezy Kids Race. Przeznaczone były dla dzieci od 3 do 9 lat, których do startu zachęcali i kibicowali im najbliżsi. - O powodzeniu imprezy świadczy samo to, z jakim przejęciem te dzieci biorą udział w takim uproszczonym współzawodnictwie, bo nie chodzi o to, żeby robić klasyfikację od pierwszego do ostatniego, ale chodzi o to, żeby poprzez wspólną zabawę zachęcić te małe dzieci do uprawiania turystyki rowerowej, a z drugiej strony, aby integrowała się cała rodzina rowerowa - mówi Witold Kozłowski.

- Jazda na rowerze jest tym, co sprawia, że chcemy dbać o swoje zdrowie, dlatego nas to cieszy. W swoich planach Województw Małopolskie już przygotowało 650 km ścieżek rowerowych: Euro Velo, Velo Dunajec, które niedawno dostało nagrodę, za najbardziej atrakcyjną trasę turystyczną w Małopolsce w ramach konkursu Skarby Małopolski. Widać, że turystyka rowerowa jest tym, co się bardzo intensywnie rozwija i cieszy zainteresowaniem - podsumowuje wicemarszałek Małopolski Józef Gawron.

Warto dodać, że kolejna edycja Małopolska Tour odbędzie się już 11 września w Oświęcimiu. - Zapraszam już do Oświęcimia. Tam będzie 11 edycja. Trochę młodsza jest ta impreza ale jako młodsza również ma inne niespodzianki, których tutaj nie ma. Jakie - nie będą zdradzał - dodaje Józef Gawron.

Małopolska Tour to cykliczna impreza promująca jazdę na rowerach - ekologiczny środek transportu, gwarantujący aktywność fizyczną. Podczas wydarzenia jest okazja, aby przypomnieć o nowych trasach i ścieżkach rowerowych, których jest już w Małopolsce prawie 1000 km. Organizowany od 2019 roku rodzinny rajd gościł już w Tarnowie, Myślenicach, Starym Sączu i Wadowicach. Najbliższy Małopolska Tour wraz z towarzyszącymi mu atrakcjami odbędzie się na stadionie miejskim w Oświęcimiu. Szczegóły wydarzenia i zapisy TU.

Głos24 jest patronem medialnym Małopolska Tour 2022.

fot. Mateusz Łysik / Głos23

Małopolska - najnowsze informacje