czwartek, 22 października 2020 18:47

Masowe zwolnienia w nowotarskiej mleczarni? 100 osób wyląduje na bruku?

Autor Mirosław Haładyj
Masowe zwolnienia w nowotarskiej mleczarni? 100 osób wyląduje na bruku?

Jak donosiliśmy na początku roku, Rada Nadzorcza OSM Radomsko podjęła uchwałę o likwidacji nowotarskiego Zakładu Produkcji Mleczarskiej.

Jak informuje portal tp24.pl, produkcja w zakładzie mleczarskim ma zostać zatrzymana do 15 grudnia. Zamknięcie nastąpi do 1 stycznia. Tyle że tu możliwości wstrzymuje postanowienie sądu w Piotrkowie Trybunalskim, który nakazał wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały z 28 lutego 2020 r., zabezpieczając w ten sposób majątek przed sprzedażą.
O masowych zwolnieniach w mleczarni nic tymczasem nie wie Powiatowy Urząd Pracy, choć to do niego powinno trafić zawiadomienie o tak dużych redukcjach.


- Oficjalnie nie wiemy nic o zwolnieniach grupowych. Może to jednak wynikać stąd, że nowotarska spółdzielnia należy do zakładu w Radomsku i tam zarząd spółdzielni mógł złożyć informację. My jedynie nieoficjalnie wiemy, że coś się dzieje

- mówi cytowana przez portal tp24.pl Jolanta Rajska, zastępca dyrektora nowotarskiego PUP.

Przypominamy, że sąd w Piotrkowie Trybunalskim, aby zabezpieczyć majątek przed sprzedażą, nakazał wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały o likwidacji mleczarni z 28 lutego 2020 r.

Inf.: tp24.pl
Fot.: Photo by Mehrshad Rajabi on Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje