wtorek, 9 sierpnia 2022 07:08

Masz uczucie piasku w oczach – sprawdź co może być przyczyną

Autor Artykuł sponsorowany
Masz uczucie piasku w oczach – sprawdź co może być przyczyną

Wiele osób opisuje tą dolegliwość, jako uczucie podobne do obecności drobinek piasku w oku. Dyskomfort może być łagodny lub silny. Mogą również wystąpić inne objawy, takie jak: suchość, pieczenie, łzawienie, zaczerwienienie i swędzenie. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn oraz wiele rozwiązań, które mogą złagodzić podrażnienie.

Co może być przyczyną „piasku w oczach”

Przyczyną dyskomfortu mogą być schorzenia oczu lub inne problemy zdrowotne. Suche oko to stan, który występuje, gdy łzy nie zapewniają wystarczającego nawilżenia oczu. Suchość gałki ocznej może powodować takie objawy, jak: pieczenie, kłucie i swędzenie. Nieleczone suche oko może prowadzić do zakażeń lub uszkodzenia powierzchni oka.

Otarcie rogówki to zadrapanie jej powierzchni. Jeśli masz otarcie rogówki, możesz mieć wrażenie, że coś utknęło Ci w oku. Możesz też mieć uczucie, że oczy są piaszczyste lub ziarniste. Otarcie rogówki może być dość bolesne.

Alergiczne zapalenie spojówek może wystąpić, gdy alergen podrażni oczy. W odpowiedzi oczy wytwarzają substancję zwaną histaminą. Pyłki są powszechnym alergenem, który może podrażniać oczy. Alergie mogą powodować: zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie, łzawienie i pieczenie.

Pinguecula i pterygium to narośla pojawiające się na spojówce oka, przezroczystej powłoce, która znajduje się na białej części oka. Pinguecula jest grudką tłuszczu i wygląda jak żółtawa, uniesiona zmiana, która zwykle pojawia się po tej stronie oka, która znajduje się w pobliżu nosa. Pterygium to mięsista narośl tkanki, która posiada naczynia krwionośne. Choroby te mogą powodować różne objawy, w tym ziarnistość oczu.

Oparzenia słoneczne oczu - Jeśli oczy są nadmiernie wystawione na działanie promieniowania UV, rogówka może ulec oparzeniu słonecznemu. Może to powodować uczucie ziarnistości w oczach.

Jaki jest najlepszy sposób leczenia oczu?

Różne rodzaje kropli do oczu mogą być przepisane w celu nawilżenia oczu, zmniejszenia stanu zapalnego lub zwiększenia produkcji łez. Wkładki do oczu działają jak sztuczne łzy, łagodząc objawy suchego oka. Wyglądają one jak przezroczyste ziarenko ryżu i są umieszczane między dolną powieką, a gałką oczną. Wkładka powoli się rozpuszcza i uwalnia substancję, która natłuszcza oko. Odwiedź stronę http://meridiasprzedam.plom.pl/ gdzie znajdziesz wiele artykułów na temat zdrowia i urody.

Specjalne soczewki kontaktowe. Jeśli używasz soczewek kontaktowych, lekarz może zalecić ich szczególny rodzaj, który chroni powierzchnię oka i zatrzymuje wilgoć.

Terapia światłem i masaż powiek - Zabieg zwany terapią intensywnym światłem pulsującym wraz z masażem powiek może pomóc złagodzić objawy u niektórych osób z poważną suchością oczu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje