sobota, 4 marca 2023 09:39

Medale dla zawodników KS Dalin na zawodach Pucharu Polski

Autor Marzena Gitler

W pierwszych tegorocznych zawodach, które odbyły się 24 i 25 lutego w Ełku, Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Sumo uczestniczyło 165 liczących się zawodników i zawodniczek z całej Polski. Byli też zawodnicy KS Dalin, którzy przywieźli z Ełku medale.

Powodem tak licznej reprezentacji zawodników z różnych klubów był fakt, że zawody te były pierwszym etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Dalin, Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela, którzy zdobyli łącznie trzy brązowe medale. Jan Mastela zdobył dwa medale zarówno w grupie Juniorów i Seniorów w kat. wagowej do 92 kg. Krzysztof Szpakiewicz wywalczył brązowy medal w grupie Juniorów w kat. wagowej do 65 kg.

Jan Mastela dzięki wybitnej postawie podczas walk za tydzień wyjedzie z Reprezentacją Polski do Brandenburga na Puchar Europy Seniorów.  Podczas walk eliminacyjnych Janek pokonał m.in. wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i złotego medalistę Mistrzostw Europy z 2017 roku Michała Sokołowskiego z Zamościa. Krzysztof Szpakiewicz nie startował grupie Seniorów ze względu na dużą różnicę wagi  do najniższej kategorii wagowej w tej grupie wiekowej (14 kg).

Wyjazd do Ełku został zrealizowany dzięki pomocy naszych wiernych sponsorów  Marty i Jana Sawickich i Jarosława Bochenka. Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Info i fot: KS Dalin/Ryszard Szpakiewicz