środa, 24 stycznia 2024 09:28

Mężczyzna zatruł się czadem. Przebywa w szpitalu

Autor Katarzyna Domagała
Mężczyzna zatruł się czadem. Przebywa w szpitalu

Na terenie gminy Andrychów doszło do wypadku. Mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla. Został znaleziony nieprzytomny w mieszkaniu. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

W niedzielę 21 stycznia dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w gminie Andrychów doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Nieprzytomnego 60-latka znalazł jeden z członków jego rodziny. Na miejscu interweniowali policjanci oraz strażacy, którzy stwierdzili w domu podniesione stężenie tlenku węgla. 60-latek został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Wadowicach.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z andrychowskiego komisariatu.

Pamiętajmy! Tlenek węgla nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i  nie dusi w gardle. Najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed „cichym zabójcą”, jakim jest czad - czytamy w komunikacie KPP Wadowice.

Źródło: KPP Wadowice

Fot.: Pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka