środa, 20 kwietnia 2022 21:20

Motocykl zderzył się z samochodem. Poszkodowany trafił do szpitala

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Motocykl zderzył się z samochodem. Poszkodowany trafił do szpitala

20 kwietnia o godzinie 13:38 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały wezwane do wypadku, do którego doszło w Nowym Sączu.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia motocykla Yamaha Fazer oraz samochodu osobowego Ford Mondeo.

Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Motocykl znajdował się na pasie zieleni oddzielającym od siebie jezdnie. Ford znajdował się na prawym pasie ruchu. Ze względu na zwężenie jezdni do jednego pasa, ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony. Na miejscu obecne były patrol policji oraz karetka pogotowia ratunkowego. Załoga karetki udzielała pomocy będącemu w karetce kierującemu jednośladem. Podróżujący Fordem nie odnieśli widocznych obrażeń i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Z żadnego z pojazdów nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonym motocyklu oraz usunięciu z jezdni znajdujących się tam pozostałości powypadkowych.  Przemieszczono uszkodzony motocykl we wskazane przez policję miejsce. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje