czwartek, 15 sierpnia 2019 12:24

To nie tylko wystawa. To podróż i pielgrzymka do Jerozolimy z czasów Jezusa

Autor Mirosław Haładyj
To nie tylko wystawa. To podróż i pielgrzymka do Jerozolimy z czasów Jezusa

Od 13 lipca na Jasnej Górze na parkingu obok Domu Pielgrzyma przy ul. Oleński 10/16 otwarta jest niezwykła wystawa „Śladami Jezusa”. W cyklu „Rozmowy na Rękawce” mieliśmy przyjemność gościć pana Krzysztofa Nowotytę, współtwórcę tej pionierskiej i nowatorskiej multimedialnej ekspozycji, dzięki której możemy przenieść się ponad dwa tysiące lat wstecz i zobaczyć Jerozolimę oczami Jezusa. Widzom w trakcie tej podróży towarzyszy Piotr Fronczewski, który jest narratorem wystawy.

Studio Kreatywne Tengent, którego producentem kreatywnym jest pan Krzysztof ma już na swoim koncie m.in. produkcję filmów „Miasto ruin” dla Muzeum Powstania Warszawskiego, czy „Niezwyciężeni” dla Instytutu Pamięci Narodowej. Odpowiada też za projekt stałej wystawy Muzeum Historii Polski.

Biorąc na warsztat historię Jezusa z Nazaretu, jego twórcy chcieli, aby przede wszystkim była ona dla jego widzów przeżyciem: - Jest to podróż do Jerozolimy z pierwszego wieku, bo tam zabieramy naszych zwiedzających pielgrzymów. Ta podróż odbywa się w formie multimedialnej, ale też mamy doświadczenie przejścia, bo przechodzimy przez osiem multimedialnych sal, więc tutaj rzeczywiście jest to podróż i jest to przeżycie. Nazywamy to wystawą, ale to nie jest słowo, które oddaje to, czym jest to przedsięwzięcie. Jest w swojej formie połączenie filmu, teatru, widowiska muzycznego, przeżycia duchowego i dzięki temu jest to zupełnie nowy format opowieści, który oferujemy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje