wtorek, 11 października 2022 09:50

Myślenice. Rusza budowa skateparku i pumptracka

Autor Patryk Trzaska
Myślenice. Rusza budowa skateparku i pumptracka

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę z wykonawcą przebudowy skateparku i budowy pumptracka w Myślenicach. Warto zaznaczyć, że po rozpoczęciu budowy ścieżek rowerowych w kompleksie Myślenice Singletracks, to następna inwestycja powiększająca bazę sportowo-rekreacyjną w rejonie myślenickiego Zarabia.

- Budowa skateparku oraz pumptracka to nasza kolejna propozycja w celu rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej. Cieszę się, że wysłużone już urządzenia skateparku zostaną zastąpione przez bardziej nowoczesne, a sam projekt nowego parku dla fanów deskorolek, rowerów, hulajnóg, czy rolek robi naprawdę duże wrażenie. Zgodnie z podpisaną umową nowe obiekty mają powstać do 31 grudnia 2023 roku – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Realizacja umowy będzie polegać na demontażu istniejących kompozytowych przeszkód na płycie skateparku, rozebranie utwardzeń na obszarze planowanej inwestycji wraz ze schodami terenowymi, betonowymi murkami, elementami małej architektury wraz z oczyszczeniem istniejącego terenu. Następnie zostaną wykonane prace polegające na wytyczeniu projektowanej płyty skateparku, pumptracka wraz z projektem instalacji kanalizacji deszczowej oraz zasilaniu oświetlenia, czy monitoringu.

Płyta skateparku i pumptracka ma zostać wyposażona w nowoczesne urządzenia, ale też oświetlenie, małą architekturę z ławkami, koszami na śmieci, stojakami na rowery, tablicami informacyjnymi oraz regulaminem. Powstaną też nowe schody terenowe oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych z kostki betonowej. Dojścia do obiektu zostaną wykonane z kostki betonowej, a zieleńce zarówno w strefie bezpieczeństwa jak i terenie przyległym do skateparku i pumptracka zostaną obsiane nową trawą.

W postępowaniu przetargowym Urzędu Miasta i Gminy Myślenice najlepszą ofertę złożyła firma Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. z Nowego Sącza. Podpisana umowa opiewa na kwotę 3 321 000 zł, a termin realizacji inwestycji określono na koniec 2023 roku.

inf. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje