poniedziałek, 17 maja 2021 08:32

Nie było ich ponad miesiąc. Pociągi na trasie Tarnów – Nowy Sącz, Krynica i Jasło wracają

Autor Aleksandra Tokarz
Nie było ich ponad miesiąc. Pociągi na trasie Tarnów – Nowy Sącz, Krynica i Jasło wracają

Po ponad miesięcznej przerwie wrócą pociągi na linię pomiędzy Tarnowem a Nowym Sączem, Krynicą i Jasłem. Remont rozpoczął się 6 kwietnia. Dziś po południu na trasie, zamiast obowiązującej dotychczas zastępczej komunikacji autobusowej, pojawi się pierwszy pociąg.

Koszt prac remontowych na trasie kolejowej między Tarnowem a Nowym Sączem, Krynicą i Jasłem to ponad 8 mln złotych. Zmodernizowanych zostało siedem mostów, trzy przejazdy oraz tory.

W ramach inwestycji wymienione zostały szyny oraz podkłady pomiędzy Łowczowem a Tuchowem. Naprawa mostów dotyczyła tych w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie. Remont przejazdów w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku ma ułatwić, a także zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Komunikacja autobusowa ma wozić pasażerów jeszcze dziś rano i przed południem. Pierwszy pociąg odjedzie w kierunku Nowego Sącza o 15:36.

14 uczelni wyższych wspomoże rozwój forum gospodarczego w Krynicy-Zdroju
Wiadomości Krynica-Zdrój. Czternaście małopolskich uczelni wyższych podpisało porozumienie, zakładające współpracę z samorządem wojewódzkim w rozwoju forum gospodarczego.

fot. PKP PLK

Tarnów - najnowsze informacje