wtorek, 17 marca 2020 15:13

Niepołomice boją się koronawirusa. Już tysiąc osób podpisało petycję o przywrócenie burmistrza Romana Ptaka

Autor Marzena Gitler
Niepołomice boją się koronawirusa. Już tysiąc osób podpisało petycję o przywrócenie burmistrza Romana Ptaka

Petycja, która skierowana jest do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, pojawiła się wczoraj wieczorem na stronie avaz.org.pl. Podpisało sie pod nią już ponad tysiąc osób.

Celem inicjatorów, którzy są anonimowi, jest przywrócenie Romana Ptaka do pełnienia funkcji burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice, ponieważ zdaniem twórców petycji, w czasie epidemii najlepiej zadba o bezpieczeństwo mieszkańców.

"W związku z pandemią zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) zwracamy się z petycją o przywrócenie możliwości pełnienia obowiązków Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przez Romana Ptaka.

W wyniku decyzji Prokuratury, podtrzymanej później przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, Roman Ptak od początku grudnia 2019 roku nie może pełnić swojej funkcji. W normalnych okolicznościach, w takiej formie miałby czekać na dalsze rozstrzygnięcia. Jednak sytuacja, z którą my, mieszkańcy, musimy się obecnie mierzyć, daleka jest od normalności.
Roman Ptak to doświadczony samorządowiec, znający Gminę Niepołomice od podszewki. Jako burmistrz powinien stać na czele Gminnego Sztabu Antykryzysowego i zarządzać podległymi mu służbami. Dla dobra Mieszkańców nadzorować prace służb komunalnych, straży miejskiej, nadzorować magazyny antykryzysowe. Roman Ptak dał się niejednokrotnie poznać jako sprawny zarządca, skutecznie dowodząc sztabem również podczas powodzi czy Światowych Dni Młodzieży. Dziś z jego wiedzy, sprawności i doświadczenia nie możemy skorzystać.

Tu nie chodzi o czyjeś ambicje. Tu chodzi o ludzkie życie.

Funkcję burmistrza pełni 28-latek z miejscowości oddalonej o 50 km od Niepołomic. Osoba niemająca odpowiedniego doświadczenia w zarządzaniu
kryzysowym. Nieznająca realiów naszej miejscowości. Człowiek ten może nie znać ludzi odpowiedzialnych za krytyczne kwestie związane z bezpieczeństwem. A ogólnoświatowa pandemia śmiercionośnego wirusa to nie czas na naukę zarządzania, a na korzystanie ze sprawdzonych fachowców.

Petycja ma na celu przywrócenie Romana Ptaka do pełnienia funkcji burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Jako sygnatariusze nie rozstrzygamy co do zasadności toczącego się postępowania, jednak w tej kluczowej chwili chcemy, aby nasze bezpieczeństwo leżało w rękachBurmistrza z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na stanowisku, wybranego w demokratycznych wyborach."

zobacz też:

Niepołomice. Jest wyrok w sprawie zawieszenia burmistrza
Sąd Rejonowy Katowice Wschód nie uwzględnił zażalenia na środek zapobiegawczy w postaci zakazu pełnienia funkcji burmistrza Niepołomic Romana Ptaka i jego zastępcy, Adama Twardowskiego. Dziś w Katowicach odbyła się kolejna już rozprawa w związku z zażaleniem, jakie wnieśli zawieszeni w funkcji bur…
Niepołomice. Priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców
Dziś potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego zmieszkańców Niepołomic. Jak funkcjonuje miasto i gmina w czasie epidemii? Gdzie szukać informacji o zagrożeniu epidemicznym? Na te i inne pytania odpowiada p.o. bumistrza Krystian Zieliński. Panie burmistrzu, choć umówiliśmy się na rozmowę o spr…

Wieliczka - najnowsze informacje