wtorek, 9 listopada 2021 08:06

Niezaszczepieni nie pójdą do fryzjera, kina, teatru. Zostaną wykluczeni z miejsc publicznych

Autor Mirosław Haładyj
Niezaszczepieni nie pójdą do fryzjera, kina, teatru. Zostaną wykluczeni z miejsc publicznych

Obostrzenia dla niezaszczepionych związane z epidemią koronawirusa zostaną wprowadzone w Austrii już w najbliższy poniedziałek. Osoby, które nie przyjęły szczepionki zostaną praktycznie wykluczone z miejsc publicznych.

Austriackie ministerstwo zdrowia w niedzielę wieczorem przedstawiło nowe zasady, które od poniedziałku zostaną wprowadzone w życie w związku z epidemią COVID-19. Obowiązywać będą ograniczenia dostępu do wielu miejsc publicznych dla niezaszczepionych osób lub tych, które przeszły zakażenie więcej niż sześć miesięcy temu. Dodatkowo poinformowano, że szczepienia będą uznawane za ważne, o ile od przyjęcia drugiej dawki nie minęło więcej niż dziewięć miesięcy.

Obostrzenia dotyczą wszystkich obywateli powyżej 15. roku życia (z wyjątkiem tych, którzy nie mogą poddać się szczepieniu ze względów zdrowotnych). Ograniczenia nazwane regułą 2G będą obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych. Vienna Online wylicza, że zakaz wstępu dotyczy kin, teatru, koncertów, fryzjera, podologa i imprez sportowych. Tam będzie można pójść jedynie po zaszczepieniu lub wyzdrowieniu.  Zasada ma dotyczyć również branży hotelarskiej, a także wizyt w szpitalach i placówkach opiekuńczych. Od tej reguły będą wyjątki. Maseczka da wstęp do

Wyjątkiem będą wizyty w miejscach opieki paliatywnej i hospicjach oraz na położnictwie.

Inf.: onet.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje