piątek, 1 września 2023 19:49

Nocny pożar w Krakowie. Na miejscu liczne zastępy strażaków

Autor Mirosław Haładyj
Nocny pożar w Krakowie. Na miejscu liczne zastępy strażaków

W piątkową noc w krakowskiej Hucie im. T. Sendzimira doszło do pożaru pasów transmisyjnych transportujących węgiel. Strażacy prowadzili działania przez pięć godzin.

W piątek, 01 września 2023 r., przed godziną 1:00 w nocy na terenie jednego z zakładów w krakowskiej Hucie im. T. Sendzimira doszło do pożaru pasów transmisyjnych transportujących węgiel.

Na miejsce działań zadysponowano trzy zastępy Zakładowej Straży Pożarnej JRG ArcelorMittal Kraków (GBA 2,5/27 Mercedes, GCBA 9,5/64 MAN oraz SLPgaz Renault), które po dotarciu na miejsce zgłoszenia i rozpoznaniu poprosiły o wsparcie w działaniach gaśniczych siły i środki Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG SA Kraków (GBARt 3/28 Renault, GCBARt 5/36 Scania oraz SD 37 Iveco), sekcję gaśniczą z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 4 w Krakowie (GCBA 10/60 Scania oraz SD 30 Iveco) oraz drabinę mechaniczną z JRG 3 Kraków (SD 42 Iveco). Na miejsce przybył również Oficer Operacyjny SKKM (SLRr Mercedes).Z uwagi na pożar na wysokości, panujące silne zadymienie oraz specyfikę zagrożenia w działaniach wykorzystano trzy drabiny mechaniczne, a ratownicy cały czas pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Działania zakończono przed godziną 6 rano.

Inf. i foto: Kraków112

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka