sobota, 13 marca 2021 17:13

Nowa dostawa szczepionek. Preparaty jakich firm trafią do Polski?

Autor Mirosław Haładyj
Nowa dostawa szczepionek. Preparaty jakich firm trafią do Polski?

Temat szczepień przeciw koronawirusowi budzi ostatnio niemałe emocje. Wszystko za sprawą państw rezygnujących z preparatu firmy AstraZeneca.

Na antenie Polsat News Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień ujawnił, że niebawem do Polski trafi duża ilość szczepionek. Zdaniem Dworczyka, dzięki tej dostawie, program szczepień przyspieszy.

– W dużej części są to szczepionki firmy Pfizer i Moderna. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w ostatnich dni kilkukrotnie z panią przewodnicząca Ursulą von Der Leyen i dostaliśmy obietnice, że dodatkowe szczepionki w Polsce się pojawią. Na drugi kwartał firma Pfizer/BioNTech też przesłała nam dobrze zapowiadające się wolumeny szczepionek

– wyjaśnił.

Szef Kancelarii Premiera zdradził, że do kraju trafi 3,4 mln dawek szczepionki Pfizera, 2,9 mln dawek szczepionki Moderny, 6,270 mln dawek szczepionki AstraZeneca oraz 2,5 mln dawek szczepionki Johnoson&Johnson. W drugim kwartale 2021 r. do Polski ma trafić 15 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Czytaj również:

Czy Polska zawiesi szczepienia AstrąZeneką? Dworczyk odpowiada
Coraz więcej państw rezygnuje ze szczepień przeciw koronawirusowi z wykorzystaniem preparatu AstraZeneca.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: interia.pl
Fot.: Photo by Markus Spiske on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje