środa, 5 sierpnia 2020 14:50

Nowi mieszkańcy krakowskiego ZOO. Czy umiesz ich rozpoznać?

Autor Marzena Gitler
Nowi mieszkańcy krakowskiego ZOO. Czy umiesz ich rozpoznać?

Na początku wakacji w krakowskim ogrodzie zoologicznym zamieszkały zwierzęta o trudnych do zapamiętania nazwach – mangustoliski afrykańskie i binturongi orientalne. Choć trudno je wymówić, na pewno warto poznać je bliżej, bo są wyjatkowo sympatyczne.

Mangustoliski zostały sprowadzone do Krakowa z czeskiego zoo Dvur Kralove. Można je oglądać na wybiegu sąsiadującym z ekspozycją surykatek. W naturze, to właśnie z tymi ostatnimi lubią się w nocy ukrywać w wykopanych w ziemi norach. Zamieszkują tereny półpustynne, zarośla i łąki południowej Afryki i żyją w grupach rodzinnych liczących kilkanaście osobników. Są aktywne w ciągu dnia. Żywią się głównie drobnymi kręgowcami i owadami. Po ciąży trwającej około dwa miesiące na świat przychodzą zazwyczaj dwa młode.

Uwaga, uwaga!!! Nasze surykatki mają konkurencję do tytułu - najfajniejszych zwierzaków w ZOO! Od dwóch tygodni "ochy i...

Posted by ZOO Kraków on Wednesday, July 8, 2020

W kompleksie wolier drapieżników, w pobliżu nocnego pawilonu, można zobaczyć binturonga orientalnego – przedstawiciela rodziny wiwerowatych. Zwierzęta te przyjechały z węgierskiego zoo w Szeged. W naturze zamieszkują lasy Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Prowadzą nadrzewny tryb życia, są aktywne głównie nocą. Posiadają długi i chwytny ogon. Przebywają w niewielkich grupach rodzinnych. Po ciąży trwającej około trzy miesiące samica rodzi zwykle dwa, trzy młode. Binturongi są wszystkożerne. W skład ich diety wchodzą małe kręgowce, owady, jaja, pędy roślin i owoce.

Opisywaliśmy Wam już nowy gatunek zwierząt krakowskiego ZOO, który zamieszkał obok nocnego pawilonu. Chodzi o drapieżne binturongi. Zobaczcie jakie są niesamowite :)

Posted by ZOO Kraków on Sunday, August 2, 2020

Wakacyjne zwiedzanie ZOO

od poniedziałku do piątku, o godz. 12, organizujemy wakacyjne zwiedzanie ZOO. Można się dowiedzieć wielu ciekawostek o naszych zwierzakach, zobaczyć zupełnie nowe, sprowadzone ostatnio gatunki oraz najmłodszych mieszkańców. Na sierpnień mamy jeszcze sporo wolnych terminów! Obowiązuje rezerwacja pod nr tel. 12 425 35 51 (wew. 14). Można też pytać w kasie czy są jeszcze wolne miejsca

?

Szczegóły na naszej stronie internetowej w Aktualnościach.

Uwaga, Uwaga!! Przypominamy, że od poniedziałku do piątku, o godz. 12, organizujemy wakacyjne zwiedzanie ZOO. Można się...

Posted by ZOO Kraków on Tuesday, July 28, 2020

Z uwagi na bardzo dużą liczbę zapytań, informujemy: ZOO nie realizuje bonów turystycznych! - przypomina Ogród Zoologiczny w Krakowie. -  Fundacja MPiOZ nie jest przedsiębiorcą turystycznym ani organizacją pożytku publicznego realizującym imprezy turystyczne lub hotelarskie, stąd nie jest uprawniona do przystąpienia do programu.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje