czwartek, 3 lutego 2022 12:06

Nowym busem z Chobotu do Podłęża. Bilety w promocyjnej cenie do końca roku

Autor Marzena Gitler
Nowym busem z Chobotu do Podłęża. Bilety w promocyjnej cenie do końca roku

Od 1 lutego ruszyła nowa linia busów, która połączyła Chobot z Niepołomicami i Podłężem. Bilet na całej liczącej 17 km trasie można kupić zaledwie za 2 złote.

Na uruchomienie nowej linii Gmina Niepołomice otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu bilet na trasie z Chobotu do Niepołomice będzie kosztował 1,00 zł, a do Podłęża 2,00 zł. Za bilet z Niepołomic do Podłęża zapłacimy tylko złotówkę. Uczniowie szkół podstawowych i średnich a okazaniem ważnej legitymacji szkolnej będą mieli prawo do bezpłatnego przejazdu. Promocyjne ceny biletów będą obowiązywać do końca 2022 roku.

W tym roku na trasie zaplanowano 10 kursów wykonywanych w dni powszednie. Będzie to wzmocnienie siatki połączeń z Chobotu przez Wolę Zabierzowską – Nową Wieś i Niepołomice z końcowym przystankiem w Podłężu.

Jak informuje samorząd - na liczne prośby mieszkańców podpisano umowę z Firmą Mat. Dzięki temu do 31 marca tego roku utrzymany zostanie bus z Chobotu do Krakowa przez ulicę Starowiślną.

Warto dodać, że od kwietnia z kolei Koleje Małopolskie zadeklarowały uruchomienie 14 nowych połączeń autobusowych przez Chobot i Niepołomice do P&R w Podłężu. Kursy te będą skorelowane z rozkładem jazdy pociągów odjeżdżających z Podłęża do Krakowa.

W sumie w lutym będzie realizowanych 36 kursów z Chobotu, a kiedy Koleje Małopolskie  uruchomią swoje połączenia to liczba kursów wzrośnie do 41.

Gminną linię będzie obsługiwał niskoemisyjny, klimatyzowany, niskopodłogowy bus EURO 6, z platformą na wózek, z automatycznie otwieranymi drzwiami.

Podobną linię dofinansowaną z funduszu uruchomiono w 2021 roku z Suchoraby do Niepołomic. W II kwartale 2022 roku każdy kurs busów do Chobotu oraz do Suchoraby będzie można śledzić za pomocą mobilnej aplikacji w ramach systemu iMKA.

fot. UM Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka