poniedziałek, 27 czerwca 2022 11:24

Obiecywał jej długie i szczęśliwe życie. Gorliczanka straciła 50 tys. złotych

Autor Patryk Trzaska
Obiecywał jej długie i szczęśliwe życie. Gorliczanka straciła 50 tys. złotych

Miały być piękne chwile i cudowne uczucie skończyło się na komendzie 68-latka z powiatu gorlickiego dała się nabrać na zapewniania mężczyzny poznanego przez Internet i  straciła ponad 50 tysięcy złotych.

Mieszkanka Gorlic poznała swojego adoratora na jednym z portali randkowych. Podał on się za obcokrajowca pracującego w dyplomacji ONZ. Codziennie mężczyzna rozmawiał z 68-latką zapewniając o swoim uczuciu do niej, snując wizję długiego i szczęśliwego życie. Oszust podający się za dyplomatę zaproponował finalnie kobicie wspólne mieszkanie, na co ta się zgodziła.

Mężczyzna powiedział Gorliczance, że nie ma w Polsce nikogo, dlatego chciałby przesłać jej paczką wszystkie dokumenty konieczne do jego przylotu do kraju wraz z pieniędzmi. Szybko pojawiły się jednak problemy.

Okazało się, że paczka nie może trafić do adresatki, ponieważ trzeba opłacić kuriera. Kobieta chciała pomóc, więc zgodziła się przelać pieniądze na opłacenie przesyłki. Niestety na tym problemy się nie skończyły i potrzeba było kolejne wpłaty. 68-latka zaciągnęła nawet kredyt, aby pomóc swojemu wybrankowi. Szybko się jednak okazało, że mężczyzna szybko rozpłynął się z pieniędzmi gorliczanki, która łącznie była stratna na ponad 50 tysięcy złotych.

inf. KPP Gorlice/HaloGorlice

fot. pixabay

Gorlice - najnowsze informacje