czwartek, 15 kwietnia 2021 11:34

Oświęcim. Zmuszał 26-latkę do prostytucji. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Zmuszał 26-latkę do prostytucji. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,  zatrzymali 33-letniego obywatela Bułgarii narodowości tureckiej. Mężczyzna jest podejrzany o czerpanie korzyści z nierządu, do którego zmuszał 26-letnią obywatelkę Bułgarii.

Ustalono, że cudzoziemiec, mieszkający na Śląsku czerpie korzyści z prostytucji. Miał do niej zmuszać młodą kobietę pochodzenia bułgarskiego, przebywającą w jednym z apartamentów wynajmowanych na terenie gminy Zator, w powiecie oświęcimskim.

W wytypowanym miejscu, służby odnalazły 26-latkę.  Pokrzywdzona trafiła pod opiekę pracowników jednego z ośrodków wsparcia. Już po kilku godzinach, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego przed jednym z bloków mieszkalnych w powiecie tarnogórskim, gdy wsiadał do swojego samochodu.

W trakcie prowadzonego  śledztwa policjanci zgromadzono obszerny materiał dowodowy,  z którego wynikało, że podejrzany od około ośmiu lat używając przemocy, gróźb  i zastraszania zmuszał pokrzywdzoną 26-latkę do prostytucji, z której czerpał korzyści. Do przestępstw miało dochodzić najpierw na terenie Szwajcarii, Niemiec, następnie w Polsce.

Prokurator przedstawił 33-atkowi zarzut zmuszania pokrzywdzonej przemocą i groźbą bezprawną do prostytucji, a także czerpania korzyści z tego procederu, z którego uczynił stałe źródło dochodu. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za zmuszanie groźbą i przemocą do prostytucji grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat .

Info: KPP Oświęcim

Foto: zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje