środa, 18 września 2019 06:52

Oświęcim: Ulica Olszewskiego zamknięta. Sprawdź objazdy

Autor Anna Piątkowska-Borek
Oświęcim: Ulica Olszewskiego zamknięta. Sprawdź objazdy

Ruszyła przebudowa drogi powiatowej – ul. Olszewskiego w Oświęcimiu.

Zamknięto dla ruchu odcinek od ronda z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Szustera. Objazdy wyznaczono ulicami: Słowackiego, Tysiąclecia i Szustera / Chemików.

Przebudowany zostanie 700-metrowy odcinek drogi. Będzie nowa jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i zjazdy. Przebudowana zostanie też kanalizacja, pojawi się nowe oświetlenie i oznakowanie drogowe.

– Inwestycja kosztuje 2,7 mln zł. Zostanie sfinansowana z budżetu państwa w ramach V etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego w wysokości ponad 1,6 mln zł. Pozostałą część w wysokości 1,1 mln zł pokryją z własnych budżetów powiat oświęcimski i miasto Oświęcim – podaje Urząd Miejski w Oświęcimiu.

Prace potrwają do 5 grudnia 2019. Wykona je firma Drog-Bud ze Spytkowic.

Na czas przebudowy ul. Olszewskiego autobusy MZK Oświęcim będą jeździć ulicami: Słowackiego, Tysiąclecia, Chemików w obu kierunkach.

– Dla linii 2, 9, 16 jadących w kierunku Dworca PKP i Łazów zlokalizowany zostanie przystanek zastępczy na ul. Tysiąclecia (po stronie basenu). Kursy linii 20 o godz. 8.30 i 10.50 w dni wolne z Zaborza od przystanku Gazownia pojadą trasą objazdu ul. Chemików, Dąbrowskiego, Słowackiego i dalej swoją trasą – informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje