sobota, 12 czerwca 2021 11:14

Ruch to zdrowie! Szkoła Podstawowa z Mszalnicy w Wielkim Finale Drużyny Energii

Autor Aleksandra Tokarz
Ruch to zdrowie! Szkoła Podstawowa z Mszalnicy w Wielkim Finale Drużyny Energii

60 tysięcy ćwiczeń wykonanych przez uczniów i prawie 400 szkół w projekcie - za nami etap sportowy tegorocznej edycji Drużyny Energii. Wielki finał z nagrodami, podczas którego poznamy zwycięzcę, już 17 czerwca. Do niego zakwalifikowało się 5 placówek. Wśród nich szkoła podstawowa z Mszalnicy!

Jury 4. edycji Drużyny Energii wyłoniło 5 najlepszych szkół, które spośród placówek biorących udział w projekcie, wykazały się największą aktywnością. Wygrały te, które zaangażowały do sportowych ćwiczeń największy procent swoich uczniów. Finaliści zostali wyłonieni spośród prawie 400 placówek z każdego zakątka Polski. W sportowym etapie udział wzięło aż 228 szkół. Łącznie uczestnicy projektu wykonali ponad 60 tys. ćwiczeń.

Wielki finał z nagrodami

17 czerwca podczas Wielkiego Finału reprezentacje pięciu szkół rywalizować będą o puchar i tytuł najlepszej drużyny oraz atrakcyjne nagrody od Energi z Grupy ORLEN dla uczniów, nauczycieli i placówek. Wydarzenie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu mieszczącej się przy ulicy Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku. W sportowych zmaganiach wezmą udział czterej zwycięzcy poszczególnych dyscyplin oraz jedna szkoła z „dziką kartą”. Szkolne drużyny mają o co walczyć. Zwycięzca otrzyma dodatkowe 3,5 tys. zł oraz puchar Drużyny Energii. Na najlepszych uczniów i nauczycieli czekają również nagrody indywidualne. Dodatkowo do wszystkich szkół biorących udział w etapie sportowym trafią nagrody niespodzianki w podziękowaniu za udział w projekcie.

Drużyna Energii to realizowany z inicjatywy Energi z Grupy ORLEN sportowo-edukacyjny projekt dla klas 5-8 szkół podstawowych, w ramach którego uczniowie wykonują sportowe zadania i mobilizują do aktywności fizycznej swoje koleżanki i swoich kolegów z klasy i szkoły. Im więcej uczniów włączy się do akcji, tym większa szansa placówki na wygraną. Konkurs łączy promocję ruchu, zdrowego trybu życia i zamiłowanie do sportu z nowoczesnymi technologiami – wykonywane ćwiczenia należy nagrywać i udostępniać w Internecie.

Uczestnicy mieli do wyboru 16 różnych ogólnorozwojowych ćwiczeń przygotowanych przez ambasadorów wszystkich czterech drużyn. Szkoły biorące udział w sportowym etapie projektu wykazały się olbrzymim zaangażowaniem i codziennie umieszczały filmy dokumentujące to, jak i ilu uczniów wykonuje zadania. Klasyfikacja stale ulegała zmianie – opiekunowie do ostatniej chwili przesyłali nowe filmy z ćwiczącymi uczniami. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wyrównany, a ostateczne różnice punktowe były niewielkie.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono szkoły, które otrzymały najwięcej punktów w danej kategorii. Dodatkowo wybrano laureata „dzikiej karty”, czyli szkołę, która łącznie we wszystkich dyscyplinach uzyskała najwyższy procent ćwiczących uczniów ze swojej placówki, spośród wszystkich uczniów klas 5-8.

Finaliści 4. edycji Drużyny Energii to:

  • Drużyna Mocy – Szkoła Podstawowa im. płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach (woj. podkarpackie)
  • Drużyna Koszykarzy – Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy (woj. małopolskie)
  • Drużyna Piłkarzy Nożnych – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strojcu (woj. opolskie)
  • Drużyna Energetyczna – Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Niwiskach (woj. lubuskie)
  • Dzika karta – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie (woj. pomorskie)

Wielki Finał, podczas którego poznamy zwycięzcę, zaplanowano już na 17 czerwca.

inf./fot. Biuro Prasowe Energa SA

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje