czwartek, 5 maja 2022 12:00

Pijany kierowca wiózł w samochodzie półtoraroczne dziecko

Autor Katarzyna Jamróz
Pijany kierowca wiózł w samochodzie półtoraroczne dziecko

Pijany kierowca przekroczył prędkość i przewoził samochodem trójkę pasażerów w tym półtoraroczne dziecko. Jego niebezpieczną jazdę udaremnili policjanci dąbrowskiej drogówki. Mężczyźnie grożą teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

We wtorek (3 maja) w godzinach porannych, policjanci dąbrowskiej komendy z Referatu Ruchu Drogowego, kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się obwodnicą Dąbrowy Tarnowskiej. Po godz. 7.30, na celowniku policyjnego radaru znalazł się volkswagen, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h.

– Pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, a wraz z nim podróżowały trzy osoby, w tym półtoraroczne dziecko. W trakcie legitymowania mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 1,5 promila alkoholu

– informuje policja.

25-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, kierując pojazdem pod wpływem alkoholu oraz przewożąc w pojeździe inne osoby. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także 15-letni zakaz kierowania pojazdami.

Inf.: Małopolska Policja

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje