poniedziałek, 11 lipca 2022 12:07

Podhale: Teobańkologia przyjedzie do Zakopanego szukać wyjątkowych... owiec

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Podhale: Teobańkologia przyjedzie do Zakopanego szukać wyjątkowych... owiec

Już w najbliższy weekend (16-17 lipca) Zakopane odwiedzą Teobańkologia i ks. Teodor Sawielewicz. Będą szukać wyjątkowych owiec.

Teobańkologia to internetowa społeczność, która każdego dnia podczas wieczornego różańca  gromadzi na modlitwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Wizyta na Podhalu to część projektu ewangelizacyjnego o nazwie „Wyprawa po owce”, którego autorem jest ks. Teodor Sawielewicz.

– Projekt to odpowiedź na wezwanie skierowane do mnie i do Ciebie: Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie” (Mt 10, 6-7) W projekt możesz włączyć się na dwa sposoby – poprzez apostołowanie lub wsparcie tych, którzy ruszą w drogę. Więcej szczegółów na www.teobankologia.pl

– mówią organizatorzy.

W maju (podczas pierwszej części Wyprawy po owce) Teobańkologia odwiedziła 8 miast, dzięki czemu mogła się spotkać z kilkunastoma tysiącami ludzi.

– Ciepłe słowa, świadectwa i wdzięczność. Pełnia Ducha Świętego, radość na twarzy, często łzy wzruszenia. Doświadczenie otwartości na drugiego człowieka, serdecznego przyjęcia i gotowości do służby

– tak Teobańkologia podsumowała majowe podróże.

Teobańkologia w Zakopanem

Tym razem ksiądz Teodor Sawielewicz wraz z zespołem zawita na Podhale. Cel wizyty Teobańkologii jest jasny: spotkać jak najwięcej owce spragnionych Pana Jezusa. Do Zakopanego dotrą w sobotę (16 lipca), by w Parafii Św. Krzyża (ul. Tytusa Chałubińskiego 30) przez dwa dni głosić Dobrą Nowinę.

16 lipca (w święto Matki Bożej Szkaplerznej) ksiądz Teodor odprawi dwie msze święte - o 17:00 (z nałożeniem szkaplerza i nabożeństwem) oraz o 19:15 (z nałożeniem szkaplerza). O 20:30 odmówiony zostanie różaniec, a po nim (ok. 21:15) odprawione zostanie nabożeństwo o uzdrowienie. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić na YouTube i Facebooku Teobańkologia od 19:15.

17 lipca (w niedzielę) ks. Teodor będzie głosić homilie na mszach świętych o 6:30, 8:00, 9:00, 10:30, 12:00, 17:30 oraz o 19:00. Po wieczornej eucharystii odmówiony zostanie różaniec, po którym kapłan odprawi nabożeństwo o uzdrowienie. Tego dnia transmisja na YouTube i Facebooku Teobańkologia rozpocznie się o 19:00.

Inf. i foto: Teobańkologia

Podhale

Podhale - najnowsze informacje