wtorek, 8 grudnia 2020 15:02

Powiat tarnowski: Policja przerwała osiemnastkę! Przyczyną - złamanie obostrzeń

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat tarnowski: Policja przerwała osiemnastkę! Przyczyną - złamanie obostrzeń

Osiemnaste urodziny mieszkanki powiatu tarnowskiego zapewne zapadną długo w jej pamięci. Organizowanie takich spotkań w czasie pandemii jest zabronione. Naruszenie zasad może skończyć się surową karą.

W sobotę w godzinach wieczornych dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o głośnej muzyce dobiegającej z szatni jednego z klubów piłkarskich. Na miejsce skierował patrol z Komisariatu Policji w Żabnie.

-Policjanci, gdy podjeżdżali w rejon budynku klubowego, już z daleka słyszeli głośną muzykę. Budynek był nieoświetlony, a przed nim stało kilka młodych osób. Gdy policjanci podeszli, wyszła również pani, która oświadczyła, że w budynku jest organizowana „osiemnastka” jej córki, a w środku znajduje się kilka osób z rodziny - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Gdy policjanci weszli do środka, zauważyli kilkanaście osób bawiących się przy dźwiękach głośnej muzyki, okna były zasłonięte kocami, tak aby nie wychodziło na zewnątrz światło. Podjęli interwencję w związku z gromadzeniem się osób w dobie pandemii.

Tarnów: Mieszkańcy przestali stosować się do zaleceń? Więcej mandatów za brak maseczek
Od 30 listopada kara za niedostosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa jest wyższa. Zamiast 500 złotych zapłacić można tysiąc. Ostatnie dwa miesiące zaowocowały nowymi obostrzeniami i większą ilością mandatów. Mieszkańcy przestali stosować się do zaleceń? W Tarnowie [/informacje/tarnow] wc…

-Nie obyło się oczywiście bez złośliwych uwag i obelg wobec policjantów, którzy konsekwentnie wykonywali swoje czynności służbowe. W sumie wylegitymowano 13 osób, które bawiły się na osiemnastce swoje koleżanki - dodaje rzecznik.

Policjanci sporządzili notatkę, która została skierowana do wydziału prewencji tarnowskiej komendy. Gospodarz oraz osoby, które uczestniczyły w tej imprezie, muszą się liczyć z postępowaniem mandatowym lub sądowym zwłaszcza jeśli doszło do naruszenia przepisu kodeksu wykroczeń zawartego w art. 116 par. 1. Kwota takiego mandatu może sięgnąć nawet kwoty 1000 złotych.

inf. KMP Tarnów, fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje