piątek, 3 września 2021 12:01

Problemy na terenie budowy mostu w Ostrowie. O ile opóźnią się prace?

Autor Aleksandra Tokarz
Problemy na terenie budowy mostu w Ostrowie. O ile opóźnią się prace?

Budowa mostu w Ostrowie została wstrzymana. Wszystko za sprawą intensywnych opadów deszczu, które w ostatnim tygodniu nawiedziły region. Poziom wody w Dunajcu podniósł się tak mocno, że zalane zostały drogi dojazdowe i fundamenty filarów. Pracownikom nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż poziom rzeki opadnie.

Intensywne opady deszczu w piątek, 27 sierpnia, wymusiły na prawnikach wstrzymanie robót. Trzy dni później budowlańcy musieli z terenu budowy ewakuować sprzęt. Woda w tym czasie zalewała wszystko, co napotkała na swojej drodze.

Całkowicie zalane zostały drogi dojazdowe do terenu budowy. Poziom Dunajca wciąż jest tak wysoki, że nie pozwala ekipom budowlanym przystąpić do ponownych prac. Woda zalała też fundamenty filarów. Jak jednak informuje Radio Kraków, nie zostały one zniszczone, gdyż ich budowa jest już na takim etapie, że woda nie zagraża ich konstrukcji.

Oddanie mostu w Ostrowie do użytku planowano na marzec 2022 roku. Inwestycja będzie miała najprawdopodobniej miesięczne opóźnienie. Do tej pory wykonawca nie zwrócił się jednak z prośbą o przesunięcie planowanego terminu zakończenia prac.

Tarnów - najnowsze informacje