poniedziałek, 21 lutego 2022 10:54

Znaleziono dwa ciała pod Częstochową. Przełom w sprawie poszukiwanej Aleksandry i Oliwii?

Autor Katarzyna Jamróz
Znaleziono dwa ciała pod Częstochową. Przełom w sprawie poszukiwanej Aleksandry i Oliwii?

Policjanci w pobliżu miejscowości Rosochacz znaleźli dwa ciała. Najprawdopodobniej są to poszukiwane od tygodnia kobiety. Trwa identyfikacja.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM w niedzielę (20 lutego) około godziny 21 w okolicach Romanowa znaleziono damską torebkę. Na miejscu znaleziono także martwego psa.

Policja potwierdziła, że w lesie, w pobliżu miejscowości Rosochacz (woj. śląskie) oddalonej o 25 kilometrów od Częstochowy, funkcjonariusze znaleźli dwa ciała, które były zakopane kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. Nie ustalono jeszcze, czy są to poszukiwane kobiety.

–Pierwsze zwłoki, które były znalezione, znajdowały się około kilkunastu metrów od drogi. Te drugie około 5-6 metrów. Po dalszych badaniach będziemy mogli potwierdzić tożsamość odnalezionych zwłok

– powiedziała cytowana przez RMF FM, Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji.

Dodała, że wszystkie ślady zostały zabezpieczone. Akcja policji dzieje się w okolicach Romanowa, gdzie od rana ponad 120 policjantów brało udział w poszukiwaniach częstochowianek.

Dzisiaj, podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki, policjanci odnaleźli ciało najprawdopodobniej jednej z zagionionych. Zwłoki były zakopane kilkudziesiąt centymetrów pod ziemią w lesie w pobliżu #Romanów. W tej chwili trwają czynności zmierzające do odsłonięcia tego terenu, następnie pod nadzorem prokuratora grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczy wszystkie dowody i ślady oraz przeprowadzi oględziny. Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z KWP w Katowicach, Wrocławia, KMP Częstochowy oraz KGP, wspierają nas również strażacy z PSP w Częstochowie Polska Policja TVP3 Katowice Telewizja TVS Telewizja TVT TVN24 polsatnews.pl Radio ZET RMF FM RMF24.pl Państwowa Straż Pożarna Radio Katowice Radio Silesia Radio ESKA Dziennik Zachodni

Opublikowany przez Policja Śląska Poniedziałek, 21 lutego 2022

Nowy trop w sprawie

Częstochowskim policjantom udało się ustalić, że ford focus należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek, 10 lutego miał poruszać się po drodze krajowej nr 91 w rejonie Romanowa i dalej w kierunku Katowic. Funkcjonariusze zaapelowali do wszystkich osób, które posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego lub z kamerek samochodowych, o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Zaginięcie matki i córki

Przypomnijmy, że 45-letnia Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia, 10 lutego, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ulicy Bienia i nie nawiązały kontaktu z bliskimi. W środę 16 lutego, zarzut podwójnego zabójstwa usłyszał 52-letni znajomy Aleksandry, Krzysztof R. Aresztowany nie przyznał się do winy i nie złożył wyjaśnień.

Śledztwo dotyczące zabójstwa kobiet przejęła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Śledczy nie ujawnili szczegółów prowadzonych czynności, nie wiadomo jakie dowody przemawiają za winą podejrzanego, jaki mógł mieć motyw oraz nie wiadomo czy i jakie ślady zbrodni zostały zabezpieczone.

W piątek i w sobotę, w rejonie ogródków działkowych na obrzeżach Częstochowy trwały poszukiwania zaginionych, w których udział wzięło około 120 wolontariuszy, strażacy oraz członkowie grup poszukiwawczych. Przeczesano około stu hektarów terenu, jednak nie natrafiono na ślad kobiet.

Fot.: KMP Częstochowa

Polska

Polska - najnowsze informacje