piątek, 17 sierpnia 2018 10:34

Rabka-Zdrój: koncert Wigan Youth Jazz Orchestra

Autor Aleksandra Bieniek
Rabka-Zdrój: koncert Wigan Youth Jazz Orchestra

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zaprasza w sobotę 25 sierpnia o godz. 16.00 do rabczańskiego amfiteatru przy ul. Chopina na koncert w którym wystąpi  Wigan Youth Jazz Orchestra z Anglii.

Koncert na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

„Wigan Youth Symphony Orchestra” oraz „Wigan Youth Jazz Orchestra”, to dwa duże zespoły muzyczne, których siedzibą jest Wigan, 80-tysięczne miasto położone w północno-zachodniej części Anglii, w okolicach Manchester, Liverpool i Preston. W zespołach gra młodzież w wieku 12 – 18 lat. Orkiestry koncertują wspólnie jako orkiestra symfoniczna, ale „Wigan Youth Jazz orchestra” daje też własne koncerty z repertuarem „lżejszym” na który składają się standardy muzyki jazzowej, muzyka filmowa oraz jazzowe opracowania największych „przebojów” muzyki klasycznej. Orkiestry występują regularnie w różnych miastach na Wyspach Brytyjskich, współpracują również z „dorosłymi”, profesjonalnymi zespołami, m.in. ze słynną „BBC Philharmonic Orchestra”.

W programie m.in. muzyka Czajkowskiego, Barbera, Elgara, Sibeliusa, Beethovena oraz standardy muzyki jazzowej i popularnej.

Wstęp wolny.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka