czwartek, 23 marca 2023 14:03

Kraków: "Przekazanie nawet pojedynczego produktu ma znaczenie"

Autor (red)
Kraków: "Przekazanie nawet pojedynczego produktu ma znaczenie"

Z wiosną przychodzi tradycyjna akcja pomocy Banku Żywności w Krakowie i banków żywności w całej Polsce.

Już w piątek rozpoczyna się kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Stacjonarna zbiórka odbędzie się w Małopolsce w dniach 24-25 marca w 136 sklepach lokalnych i największych sieciach handlowych przy wsparciu około 3 000 wolontariuszy. W samym Krakowie w akcji uczestniczy 38 sklepów.

Bank Żywności w Krakowie poza aktywną działalnością polegającą na ratowaniu żywności i przekazywaniu jej osobom w niedostatku, regularnie organizuje coroczne zbiórki świąteczne. Akcje przeprowadzane są, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Do specjalnych koszy, rozstawionych w sklepach w całej Małopolsce, można przekazywać produkty o długim terminie przydatności – mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory, słodycze. Pełna lista sklepów biorących udział w edycji Wielkanocnej znajduje się na stronie https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach.

- Przekazanie nawet pojedynczego produktu ma znaczenie. Działając razem, możemy osiągnąć naprawdę bardzo dużo. W zeszłym roku udało nam się zebrać w Małopolsce 25 195 kilogramów żywności. Dlatego robiąc świąteczne zakupy, pamiętajmy też o innych. Każdy drobny gest ma swoją wagę. – mówi Beata Ciepła, Przewodnicząca Rady Banku Żywności w Krakowie, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Plakat promujący Zbiórkę Żywności / Fot. Bank Żywności
Kraków

Kraków - najnowsze informacje