sobota, 11 lipca 2020 10:17

Sądecczyzna: Pożar hali w Wielopolu [ZDJĘCIA]

Autor Wiktoria Mitura
Sądecczyzna: Pożar hali w Wielopolu [ZDJĘCIA]

Dziś nad ranem wybuchł pożar w miejscowości Wielopole. Paliła się część produkcyjno-magazynowa hali. W działaniach gaśniczych wzięło udział aż 12 zastępów!

Około godziny 4 nad ranem zastępy JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz 5 zastępów z OSP otrzymało zgłoszenie o pożarze. W miejscowości Wielopole doszło do wybuchu pożaru, którym objęta była część produkcyjno magazynowa hali.

Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Na palący się obiekt podano trzy prądy wody. Dwa z nich podawano z drabiny na dach budynku oraz przez okno do wnętrza hali. Trzeci natomiast przez bramę do wnętrza hali. Czwarty prąd wody podano po przybyciu kolejnych zastępów.

Po ugaszeniu ognia, konieczna była rozbiórka dachu hali magazynowo-produkcyjnej (rozebrano go przy pomocy podnośnika hydraulicznego). Spalone elementy wyposażenia hali oraz resztki zawalonego dachu wynoszono na zewnątrz budynku. Zostawały na bieżąco przelewane wodą.

Podczas wszystkich działań zastępów obecni bylu najmcy obiektu.

Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia - zagrożenia nie stwierdzono. Nie odnotowano żadnych poszkodowanych osób.

Działania 12 zastępów i 41 strażaków trwały ponad trzy i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Info i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje