środa, 9 czerwca 2021 14:49

Smoczy pociąg dotarł do Krakowa. Teraz ruszy w świat

Autor Marzena Gitler
Smoczy pociąg dotarł do Krakowa. Teraz ruszy w świat

Do Krakowa przyjechał wyjątkowy pociąg. Ciągnęła go lokomotywa z gigantycznym smoczym okiem. Pomysł nietuzinkowej promocji miasta bardzo spodobał się pasażerom "smoczego pociągu".

Trwa ogólnopolska kampania „A Ty? Co widzisz w Krakowie?”, zachęcająca turystów do odkrywania królewskiego miasta na nowo. Jednym z elementów kampanii są „smocze” elektrowozy PKP Intercity, które kursują po całej Polsce. W środę, 9 czerwca, jeden z nich dotarł do Krakowa.

Smoczy pociag
Smoczy pociag/Screen: krakow.pl

"Smoczy pociąg" ciągnięty przez lokomotywę z charakterystycznym smoczym okiem, w którym odbijają się Sukiennice bardzo się spodobał. Pasażerowie chwalą promocyjny pomysł miasta i robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Z Krakowa pociąg pojedzie do Berlina. - Teraz pojedzie do naszych sąsiadów z zachodu, do Niemiec. Lokomotywa przechodzi na pociąg "Wawel" i jedzie do Berlina. Światowy smok - mówi Sławomir Maślanka, maszynista pociągu.

"Smoczy pociąg" to element kampanii promocyjnej „A Ty? Co widzisz w Krakowie?”. Akcja, przygotowana przez miasto wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną, ruszyła 1 czerwca i potrwa do 30 września. Będzie zachęcać turystów do odkrywania królewskiego miasta na nowo!

Graficzny motyw przewodni tegorocznej kampanii to oko smoka wawelskiego z wymiennymi obrazkami. Skojarzyć je można m.in. z projektorem, do którego każdy wkłada własne slajdy. Bo tym jest właśnie Kraków – niepoliczalną sumą spojrzeń.

Smoczy pociag
Smoczy pociag/Screen: krakow.pl

Billboardy i wielkoformatowe reklamy w największych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi i Katowicach, przekonują, że wystarczą szeroko otwarte oczy i uszy oraz apetyt na odkrycia, także te kulinarne, by oko smoka wypełniło się unikatowymi krakowskimi obrazami i wspomnieniami. Kto wie, może znajdą się wśród nich detale – utkane na arrasach, wyrzeźbione na ołtarzu Wita Stwosza czy utrwalone w legendach, o których chętnie opowiedzą miejscy przewodnicy. A może będą to widoki miejsc odkrytych przy okazji spacerów, rekreacyjnych wypadów nad wodę w Przylasku Rusieckim lub na Bagrach, wycieczek rowerowych do parków i ogrodów…

O krakowskich atrakcjach tego sezonu opowiadać będą wszystkie miejskie media oraz spoty reklamowe, emitowane m.in. w pociągach Pendolino i na dworcach kolejowych. Reklamówki zobaczą też widzowie kina plenerowego, które w wakacje odwiedzi 27 miejscowości w północnej i centralnej Polsce.

"Smocze oko" przemierzy kraj wzdłuż i wszerz na dwóch lokomotywach PKP Intercity. „Krakowskie” składy pasażerskie wyjadą w czerwcu i lipcu na kilkanaście krajowych tras.

foto i wideo: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje