czwartek, 3 czerwca 2021 19:38

Sportowa sensacja w Krakowie. Smuda wraca na ławkę trenerską

Autor Tomasz Stępień
Sportowa sensacja w Krakowie. Smuda wraca na ławkę trenerską

Franciszek Smuda został nowym trenerem Wieczystej – informuje Onet. Klub potwierdza informacje portalu.

Kolejne wielkie nazwisko w Wieczystej Kraków. Po tym jak do obrońca Wisły Kraków, Łukasz Burliga niedawno dołączył do drużyny, w której grają już Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy Michał Miśkiewicz kolejna wielka postać pojawi się w zespole. – W czwartek potwierdził zakontraktowanie legendarnego szkoleniowca, który na ławkę powraca po ponad dwóch latach przerwy – informuje Onet.pl. Informacje te potwierdza KS Wieczysta Kraków. – Nowym trenerem Wieczystej Kraków od 1 lipca 2021 roku zostanie Franciszek Smuda. Do końca bieżącego sezonu drużynę w lidze i w finale Pucharu Polski poprowadzi dotychczasowy asystent trenera Cecherza – Rafał Jędrszczyk – informuje klub.

Franciszek Smuda w swojej bogatej karierze trenerskiej prowadził m. in. Widzew Łódź, Wisłę Kraków (z którymi zdobywał tytuł Mistrza Polski), oraz Lecha Poznań czy Legię Warszawa. W latach 2009-2012 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą poprowadził na Euro 2012. Ostatnio jako trener pracował w Górniku Łęczna.

Niewykluczone, że to nie koniec sensacyjnych wiadomości związanych z klubem Wieczysta. Ostatnio słychać pogłoski, że w zespole mogą pojawić się dwa kolejne, bardzo głośne nazwiska. Pierwsze to Lukas Podolski (35 lat), któremu kończy się kontrakt z tureckim Antalyasporem. –  Wszystko zależy od niego. W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Przez półtora roku był podstawowym piłkarzem Antalyasporu, gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza. Podejrzewam, że Łukasz chciałby też zająć się swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić – mówił Onetowi były już trener, Przemysław Cecherz.

Trener przyznał też, że do transferu namawiali Wesleya Sneijdera (36 lat), holenderskiego pomocnika, wicemistrza świata i zwycięzcę Ligi Mistrzów z 2010 roku.

Fot: Oleola/Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje