sobota, 25 maja 2024 07:37

Starosta na pierwszych sesjach w Kazimierzy i Bejscach

Autor Marzena Gitler
Starosta na pierwszych sesjach w Kazimierzy i Bejscach

Przedstawiciel Powiatu Kazimierskiego wziął udział w pierwszej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej oraz Rady Gminy Bejsce.

Podczas pierwszych sesji zaprzysiężone zostały Rady Miejska i Gminna oraz Burmistrz Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch i Wójt Gminy Bejsce Edward Krupa.

Warto wspomnieć, że w nowej radzie Kazimierzy Wiejskiej mandaty podzieliły się po równo pomiędzy trzy komitety: 5 zdobył PiS, 5 – Trzecia Droga i 5 Porozumienie Samorządowe 2024, komitet, z którego ubiegał się o reelekcję wójt Bodzioch. W tym roku miał tylko jednego konkurenta. Był nim Janusz Skoczek z PiS, którego pokonał 12-procentową przewagą. 7 maja, na I sesji nową Przewodniczącą Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej została Wioletta Wójcik, z komitetu wójta Bodziocha.

Starosta Kazimierski Jan Nowak pogratulował wszystkim radnym sukcesu wyborczego, jednocześnie życząc wielu pomysłów, które przyczynią się do dalszego stabilnego rozwoju naszego regionu. Nie zabrakło również życzeń i gratulacji dla Burmistrza MiG Kazimierza Wielka Adama Bodziocha, oraz Wójta Gminy Bejsce Edwarda Krupy.

W wydarzeniach udział wzięli również Wicestarosta Kazimierski Marek Olejarski, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Bojanowicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Waldemar Wiejacha, Nieetatowy Członek Zarządu Marek Pluta i Radny Powiatowy Łukasz Marzec.

fot. Fb. Przyjazny Powiat Kazimierski

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka