poniedziałek, 19 kwietnia 2021 09:40

Szczepienia dla wszystkich chętnych. Premier Morawiecki podał datę

Autor Norbert Kwiatkowski
Szczepienia dla wszystkich chętnych. Premier Morawiecki podał datę

W trakcie konferencji poprzedzającej otwarcie punktu szczepień powszechnych w Legnicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do 10 maja rząd chce spowodować, by każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja mógł zapisywać się na szczepienie.

Informacja jest zaskakująca, ponieważ według wstępnych spekulacji mówiło się, że do 17 maja będą prowadzone zapisy kolejnymi rocznikami.

Jak wyglądać będzie terminarz takich szczepień? Jednym z rozważanych wariantów jest uwalnianie zapisów całymi dekadami - czyli jednocześnie dla osób urodzonych w jednej dekadzie.

Według obowiązującego kalendarza codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od dziś zapisywać może się już rocznik 1968 (53 lat).

Jak można się zarejestrować do szczepienia:

  • Jedna z możliwości zapisu to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Dla dzwoniących z zagranicy to numer +48 22-62-62-989. Wystarczy podać numer PESEL, wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia.
  • Drugi sposób na umówienie wizyty to elektroniczny zapis przez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl.Warunkiem jest jednak posiadanie profilu zaufanego.

Info: Rmf.fm/Gov.pl Foto: zdjęcie poglądowe/apterkarski

Małopolska - najnowsze informacje