wtorek, 20 kwietnia 2021 12:19

Tarnów. Wstrzymano Budżet Obywatelski. Nie ma pieniędzy

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Wstrzymano Budżet Obywatelski. Nie ma pieniędzy

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym, na co zostaną wydane pieniądze. Nie wiadomo jednak jak i kiedy będą realizowane pomysły, które zostały wybrane na ten rok przez tarnowian. Za wszystkim stoi pandemia.

Kwoty, które zostały przeznaczone na budżet obywatelski zostały zamrożone. Podobna sytuacja miała miejsce w roku ubiegłym. Wszystkiemu winna jest pandemia i lockdown, który jest z nią związany.

Jak tłumaczy magistrat, kwoty przeznaczone na realizację zadań z budżetu obywatelskiego zostały zamrożone, a ich odmrożenie możliwe jest wraz z poprawą sytuacji w Polsce.

- Sytuacja pandemiczna odcisnęła swoje piętno na finansach miasta i zapewne to jest powodem, dla którego Pan Prezydent zdecydował się na ten krok. Niemniej jednak my - jako radni - będziemy apelować do Prezydenta o stopniowe odmrażanie tych zadań. Zapewne taki apel w formie uchwały Rady pojawi się też na jutrzejszej sesji. Budżet obywatelski i zadania rad osiedli powinny być tak naprawdę priorytetem w wydatkach budżetu miasta - komentuje przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny.

Przypomnijmy, zwycięskie zadania, takie jak na przykład Strefa Rekreacji Terlikówka, Park Ninja, pump truck czy Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej, powinny zostać zrealizowane w 2021 roku. Tymczasem na wykonanie czeka jeszcze kilka projektów z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Tarnów. Miejski Punkt Szczepień gotowy. Kiedy rozpocznie szczepienia?
Samorząd Tarnowa rozpoczął prace nad uruchomieniem Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych, który prowadzą dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje